• 6 .SSC Napoli (34 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (34 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (30 pkt.)

Serie A. Roma - Inter 2-2. Remis w meczu na szczycie

AS Roma zremisowała z Interem Mediolan 2-2 (0-1) w ramach 17. kolejki Serie A. "Nerazzurri" przegrywali 0-1, ale odrobili straty i prowadzili 2-1. W końcówce ekipa ze stolicy Włoch uratowała remis.

Pierwszy kwadrans nie wiązał się z dużą dawką piłkarskich emocji, ale tuż po jego zakończeniu padł pierwszy gol. Bramkę na 1-0 zdobyła Roma po kontrataku, strzał oddał Lorenzo Pellegrini, a rykoszet od dwóch piłkarzy zmylił jeszcze bramkarza Interu.

Mediolańczycy straty odrobili w drugiej połowie. W 56. minucie po rzucie rożnym na 1-1 główkował Milan Skriniar. Co ciekawe było to drugie z rzędu trafienie Interu w lidze zdobyte po kornerze.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Passę tę przerwał w 63. minucie Achraf Hakimi, dając gościom pierwsze w meczu prowadzenie 2-1. Marokańczyk uderzył z rogu pola karnego, celując w długi róg idealnie od poprzeczki.

Dla defensora Interu była to już szósta bramka w rozgrywkach. Poprzednim tak bramkostrzelnym obrońcą 'Internazionale" był Maicon w sezonie 2009/10.

Rzymianie dążyli do uratowania przynajmniej punktu i powiodło się im to w samej końcówce. Gianluca Mancini sprawił, że seria meczów "Giallorossich" bez porażki w lidze przetrwała i wynosi cztery spotkania (trzy wygranej, jeden remis).

Przed tym i po tym spotkaniu sytuacja w tabeli nie uległa zmianie, Inter jest drugi, a Roma trzecia.

AS Roma - Inter Mediolan 2-2 (1-0)

Bramki: 1-0 Lorenzo Pellegrini (17), 1-1 Milan Skriniar (56), 1-2 Achraf Hakimi (63), 2-2 Gianluca Mancini (86)

Samir Handanovicz
 86′ 65′ Gianluca Mancini
Milan Szkriniar  56′
Roger Ibañez da Silva
Alessandro Bastoni67′
45′ Chris Smalling
Stefan de Vrij
Rick Karsdorp
Nicolò Barella
76′ Gonzalo Villar del Fraile
Achraf Hakimi Mouh  63′ 82′
 17′ Lorenzo Pellegrini
Matteo Darmian34′
Henrich Mchitarjan
Arturo Vidal82′
73′ Leonardo Spinazzola
Marcelo Brozović
79′ Jordan Veretout
Lautaro Javier Martínez77′
88′ Edin Dżeko
Andrea Ranocchia
73′ Bruno Peres
Ashley Young34′
79′ Bryan Cristante
Christian Eriksen
Amadou Diawara
Roberto Gagliardini82′
88′ Borja Mayoral Moya