Reklama

Reklama

Eliminacje piłkarskich ME kobiet U-17: Polska bez awansu

Piłkarska reprezentacja Polski kobiet U-17 pokonała w Portadown Irlandię Północną 1-0 (0-0) w swoim ostatnim meczu turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Europy. Polki nie awansowały do finałów ME.

Bramkę dla biało-czerwonych zdobyła Aleksandra Lizoń (50.).

Reklama

W drugim czwartkowym meczu grupy czwartej Francja pokonała Szwecję 1-0 (0-0) i z kompletem zwycięstw wygrała turniej, zapewniając sobie awans.

Polki przystępowały do rywalizacji jako obrońca złotego medalu. 28 czerwca wygrały w szwajcarskim Nyon w finale ze Szwecją 1-0.

Turniej finałowy ME po raz ostatni był rozegrany w formule Final Four. Teraz wystąpi w nim osiem zespołów. Na przełomie listopada i grudnia 2013 po raz pierwszy odbędzie się nie w Szwajcarii, a w Anglii.

W drugiej rundzie eliminacji grają 24 zespoły podzielone na sześć grup. Zwycięzcy turniejów grupowych oraz najlepszy zespół z drugiego miejsca awansują do finałów. Stawkę uzupełni, jako gospodarz, reprezentacja Anglii.

Dotychczas trzy razy tytuł mistrzowski wywalczyły siedemnastolatki z Niemiec, dwukrotnie triumfowały Hiszpanki, a ostatnio Polki.

W tym roku nastąpiło "przyspieszenie" w rozgrywaniu ME do lat 17, ponieważ wiosną w Kostaryce odbędą się mistrzostwa świata w tej kategorii wiekowej. Awansują do nich trzy najlepsze zespoły z angielskich finałów ME. 

Tabela turnieju grupy 4:

1. Francja       3 9  6-0

2. Szwecja       3 4  4-3

3. Polska        3 4  3-5

4. Irlandia Płn. 3 0  0-5

Dowiedz się więcej na temat: reprezentacja Polski | irlandia północna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje