Reklama

Reklama

Fortuna Puchar Polski. Znamy pary ćwierćfinałowe

Rozlosowano pary ćwierćfinałów Fortuna Pucharu Polski. Najciekawiej zapowiada się mecz Lecha Poznań ze zwycięzcą konfrontacji pomiędzy Piastem Gliwice i Górnikiem Zabrze. Już w 1/4 finału zmierzą się też finaliści ostatniej edycji Fortuna Pucharu Polski - Arka Gdynia i Raków Częstochowa.

W 1/8 finału został do rozegrania jeszcze jeden mecz. Piast Gliwice ma zmierzyć się z Górnikiem Zabrze. Mecz miał odbyć się 30 listopada, ale z powodu zakażeń koronawirusem w drużynie gospodarzy, spotkanie zostało przełożone. Nie podano jeszcze dokładnego terminu tego spotkania. Wiadomo, że odbędzie się ono na początku lutego 2022 roku.

Zwycięzca tej rywalizacji nie będzie miał łatwego zadania w kolejnej rundzie. Zmierzy się bowiem z Lechem Poznań.

Fortuna Puchar Polski. Powtórka finału Arka - Raków już w ćwierćfinale

Ciekawie zapowiada się także powtórka finału z ostatniej edycji. Broniący tytuł Raków Częstochowa zmierzy się bowiem z Arką Gdynia. W maju, w finale rozegranym pomiędzy tymi drużynami 2-1 wygrali częstochowianie.

Na teoretycznie łatwiejszych rywali trafiły Legia Warszawa i Wisła Kraków. Mistrzowie Polski podejmą Górnika Łęczna, a "Biała Gwiazda" wybierze się do Grudziądza na mecz z tamtejszą Olimpią.

Ćwierćfinały Fortuna Pucharu Polski zostaną rozegrane już w 2022 roku. Mecze zaplanowane są na 1-3 marca.

Reklama

Pary 1/4 finału Fortuna Pucharu Polski

Legia Warszawa - Górnik Łęczna

Arka Gdynia - Raków Częstochowa

Olimpia Grudziądz - Wisła Kraków

Piast Gliwice/Górnik Zabrze - Lech Poznań

MP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama