Reklama

Reklama

Sekcja hokejowa Legii Warszawa uratowana

Hokeiści Legii Warszawa przystąpią do rozgrywek 1. ligi. Dzięki zbiórce pieniędzy przeprowadzonej podczas piłkarskiego meczu z Lechem, wpłatom na konto oraz pomocy zarządu Legii Warszawa S.A. sekcji udało się zebrać fundusze niezbędne do funkcjonowania - czytamy na oficjalnej stronie Legii.

Krótko po przeprowadzonej w sobotę podczas meczu z Lechem Poznań zbiórce hokeiści poinformowali, że 13-krotny mistrz Polski nie zniknie z hokejowej mapy Polski i w sezonie 2014/2015 wystąpi na zapleczu ekstraligi.

Do puszek udało się zebrać 32.108,13 złotych, na koncie hokeistów pojawiło się 12.537,92 zł, a brakującą kwotę zdecydował się przekazać zarząd Legii Warszawa S.A.

Hokeiści wydali oświadczenie, w którym dziękują za pomoc wszystkim zaangażowanym w ratowanie sekcji osobom i instytucjom.

Reklama

"Kiedy w czwartek wydaliśmy oświadczenie o naszej fatalnej sytuacji, nikt z nas nie przypuszczał że kilka dni później nasze oświadczenie będzie miało zupełnie inny charakter. Po cichu marzyliśmy, że z Waszą pomocą uda nam się zebrać potrzebną kwotę, ale nawet w najśmielszych snach nie myśleliśmy że będzie to tak szybko. W tym krótkim oświadczeniu, chcielibyśmy podziękować wszystkim, bez których nie byłoby to możliwe" - czytamy w oświadczeniu.

"Dziękujemy Stowarzyszeniu Kibiców Legii Warszawa za przeprowadzenie oraz pomoc w organizacji zbiórki, która odbyła się w czasie sobotniego meczu z Lechem Poznań. Chcielibyśmy również podziękować Zarządowi Legii Warszawa S.A., na czele z Panami Bogusławem Leśnodorskim, Dariuszem Mioduskim oraz Jakubem Szumielewiczem za pomoc i okazane wsparcie" - napisano.

"Przede wszystkim chcielibyśmy jednak podziękować Wam, kibicom najlepszego klubu w Polsce. Dziękujemy za każdy przelew, każdą złotówkę wrzuconą do puszki, za każde słowo wsparcia dodające otuchy i sił do dalszej pracy. Mamy u Was ogromny dług wdzięczności i swoimi występami na tafli będziemy chcieli to wynagrodzić. Obiecujemy, że mimo trudności które nas spotykają, będziemy godnie reprezentować barwy warszawskiej Legii" - czytamy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL