Reklama

Reklama

Dziś mecz Polska - Norwegia na ME piłkarek ręcznych

Polskie piłkarki ręczne zmierzą się dziś z głównymi faworytkami - Norweżkami w swoim drugim meczu drugiej rundy mistrzostw Europy, których współgospodarzami są Węgry i Chorwacja. Mecz w Debreczynie rozpocznie się o godz. 18.15.

- Norweżki idą od zwycięstwa do zwycięstwa. Dunki pokonały bardzo wyraźnie. Zwyciężczynie naszej grupy Hiszpanki - też. Grają bardzo agresywną obronę, szybką kontrę, mają mocną bramkarkę. Wszystko funkcjonuje u nich perfekcyjnie - ocenił drużynę przeciwniczek asystent trenera reprezentacji "Biało-czerwonych" Antoni Parecki.

Z dwóch ostatnich igrzysk olimpijskich w Pekinie i Londynie Skandynawki przywiozły złoto (wcześniej sięgnęły po dwa srebrne i jeden brązowy medal).

Imponujący mają bilans ME, z których w latach 2004-2010 czterokrotnie wracały z tytułami. Dopiero przed dwoma laty w finale w Belgradzie zatrzymała je ekipa Czarnogóry. Natomiast w MŚ dwa razy zajęły pierwsze miejsce (1999 i 2011) oraz po trzy razy drugie i trzecie.

Reklama

Polki po sobotniej przegranej z Danią nadal mają zerowe konto punktowe i zajmują ostatnie, szóste miejsce w tabeli grupy I drugiej rundy, w której liderem jest właśnie Norwegia.

Program:

poniedziałek, 15 grudnia

16.00 Hiszpania - Rumunia

18.15 Polska - Norwegia

20.30 Węgry - Dania

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje