Reklama

Reklama

MLS. Sześciu piłkarzy FC Dallas z koronawirusem

Sześciu piłkarzy FC Dallas miało pozytywny wynik testu na koronawirusa - poinformował klub amerykańsko-kanadyjskiej Major League Soccer (MLS), który w Orlando szykuje się do zaplanowanego tam na 8 lipca wznowienia sezonu.

Wcześniej w środę władze ligi poinformowały o czterech przypadkach koronawirusa wśród piłkarzy, a kilka godzin później klub z Dallas przekazał, że w zespole jest już łącznie sześciu zakażonych, a u czterech z zawodników pozytywny wynik dały testy przeprowadzone we wtorek.

W oświadczeniu FC Dallas można przeczytać, że przed przyjazdem do Orlando wszystkie testy przeprowadzone wśród piłkarzy i sztabu dały wynik negatywny. Pierwszych dwóch zakażonych wykazały pierwsze badania po sobotnim przylocie na Florydę, a następnie doszło jeszcze czterech.

Reklama

Klub zaznaczył, że po pierwszych przypadkach COVID-19 reszta zespołu została natychmiast objęta izolacją, ale nie udało się uniknąć kolejnych zakażeń. Jednocześnie dodano, że wszyscy członkowie ekipy rygorystycznie przestrzegali i przestrzegają protokołu higienicznego MLS.

Łącznie wśród 392 zawodników, trenerów, a także innych pracowników ligi oraz zespołów testowanych przez dwa dni stwierdzono już 30 przypadków koronawirusa.

Wszystkie 26 ekip weźmie udział w rywalizacji nazwanej "Turniej Powrotny MLS", który potrwa od 8 lipca do 11 sierpnia. Mecze bez udziału publiczności będą się odbywać w kompleksie w Orlando. Dallas FC ma zainaugurować zmagania 9 lipca spotkaniem z Vancouver Whitecaps.

Tegoroczne rozgrywki przerwano z powodu koronawirusa 12 marca po zaledwie dwóch kolejkach. Na początku maja pozwolono piłkarzom na indywidualne zajęcia na obiektach treningowych klubów, a pod koniec poprzedniego miesiąca - na treningi w małych grupach. 4 czerwca poinformowano, że kluby mogą wrócić do szkolenia całych drużyn, ale pod warunkiem przestrzegania rygorystycznych procedur BHP oraz uzyskania zgody personelu medycznego i lokalnych ekspertów ds. chorób zakaźnych.

W składach ekip MLS są m.in. polscy piłkarze: Kacper Przybyłko (Philadelphia Union), który przeszedł koronawirusa na początku pandemii, Przemysław Frankowski (Chicago Fire), Adam Buksa (New England Revolution), Jarosław Niezgoda (Portland Timbers) i Przemysław Tytoń (FC Cincinnati).

pp/ bia/ sab/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy