Reklama

Reklama

Michel Platini odwołał się do Trybunału Arbitrażowego

Michel Platini nadal walczy o swoje. Francuz złożył pozew do Sportowego Trybunału Arbitrażowego (CAS). Wcześniej został zdyskwalifikowany w związku z podejrzeniem korupcji.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Platini został zdyskwalifikowany na sześć lat przez Komisję Odwoławczą Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) i wykluczony z wszelkiej aktywności piłkarskiej.

Platini wnioskuje do CAS o całkowite anulowanie nałożonej na niego kary i uznanie za nieważne wszystkich innych decyzji, zarówno wydanych przez Komisję Etyki, jak i Odwoławczą FIFA.

Reklama

Kary na Platiniego i byłego prezydenta FIFA Seppa Blattera nałożono w grudniu 2015 roku, w związku z podejrzanym przelewem dwóch milionów franków szwajcarskich z FIFA na konto tego pierwszego w 2011 roku.

Obaj działacze utrzymują, że było to wynagrodzenie za pracę, którą Platini wykonał dla światowej federacji dekadę wcześniej, a umowa była ustna. Komisja Etyki uznała jednak te tłumaczenia za "mało przekonujące" i początkowo zawiesiła obu na osiem lat.

24 lutego 2016 roku Komisja Odwoławcza FIFA zmniejszyła okresy dyskwalifikacji Platiniego i Blattera z ośmiu do sześciu lat.

Nie uwzględniono wniosków obu działaczy o całkowite anulowanie kary, ale także wystąpienia komisji etyki, która domagała się dożywotniej dyskwalifikacji zarówno dla 60-letniego Platiniego, jak i dla o prawie 20 lat starszego Blattera.

Przeciwko byłemu prezydentowi FIFA toczy się też postępowanie w szwajcarskiej prokuraturze. Platini jest w nim świadkiem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy