Reklama

Reklama

Michael Ballack zakończył karierę

Były wieloletni kapitan piłkarskiej reprezentacji Niemiec Michael Ballack zakończył karierę. W środę wieczorem wystąpił po raz ostatni na boisku, w meczu drużyny jego przyjaciół z zespołem Reszty Świata. Spotkanie w Lipsku obejrzało 50 tys. widzów.

"To fantastyczne, że po tak długim sezonie przyjechało na mój mecz tyle międzynarodowych gwiazd" - powiedział 36-letni Ballack.

Na pożegnanie piłkarza przyjechali m.in. trener Jose Mourinho i napastnik z Wybrzeża Kości Słoniowej Didier Drogba, z którymi pracował w Chelsea Londyn (2006-2010), a także młody reprezentant Niemiec Andre Schuerrle, jego kolega z boiska w ostatni sezonie w Bayerze Leverkusen. Na trybunach zasiadł także selekcjoner reprezentacji Niemiec Joachim Loew.

Mecz wygrała drużyna przyjaciół Ballacka 4-3, a bohater wieczoru strzelił trzy gole.

Reklama

Ballack urodził się w 1976 roku w Goerlitz nad Nysą Łużycką, na granicy z Polską. Karierę rozpoczął w Chemnitz w 1995 roku. Wywalczył cztery tytuły mistrza Niemiec - jeden z Kaiserslautern i trzy z Bayernem Monachium, oraz mistrzostwo Anglii z Chelsea. W drużynie narodowej wystąpił w 98 meczach i zdobył 42 bramki.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy