Reklama

Reklama

Szymon Marciniak sędzią derbów Łodzi

W niedzielę w ramach rozgrywek Foruna 1 ligi rozegrane zostaną derby Łodzi. Polski Związek Piłki Nożnej opublikował obsadę sędziowską na najbliższą, weekendową kolejkę szczebla centralnego. Wiemy z niej, że spotkanie Widzewa z ŁKS-em poprowadzi Szymon Marciniak.

Derby Łodzi zaplanowano na niedzielę 24 października na godzinę 18.00. Sędzią spotkania będzie Szymon Marciniak, któremu asystować na liniach będą Paweł Sokolnicki i Krzysztof Nejman. Rolę sędziego technicznego pełnić będzie Tomasz Marciniak, a przed monitorami VAR zasiądą Tomasz Kwiatkowski i Adam Kupsik. Warto dodać, że wszystkie spotkania 14. Kolejki Fortuna I ligi odbędą się z udziałem systemu VAR.

Wszystkie skróty Ligi Mistrzów online w Interia Sport - ZOBACZ!

Reklama

Szymon Marciniak: Z Anglii do Łodzi

Co ciekawe Szymon Marciniak w środę sędziował mecz Ligi Mistrzów na Old Trafford, gdzie Manchester United pokonał po zaciętym starciu Atalantę Bergamo 3-2. Widzimy zatem, że PZPN derby Łodzi potraktował priorytetowo i bardzo poważnie, gdyż delegował na niego najbardziej doświadczonego polskiego arbitra.

Derby Łodzi zapowiadają się bardzo emocjonującego. Na stadionie Widzewa przy al. marszałka Józefa Piłsudskiego 138 zgromadzi się komplet widzów. Spodziewana jest także ekipa fanów Łódzkiego Klubu Sportowego, co tym bardziej dodaje pikanterii temu pojedynkowi.

Sytuacja w ligowej tabeli Fortuna 1 ligi wskazuje na to, że faworytem powinien być Widzew, który plasuje się na pozycji lidera z dorobkiem 32 punktów. ŁKS po 12 kolejkach ma 20 oczek na koncie i zajmuje szóste miejsce. Derby rządzą się jednak swoimi prawami i trudno tak naprawdę przewidzieć, jak potoczy się ten mecz. Z pewnością nie powinno zabraknąć emocji w walce o "władzę" w Łodzi.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje