Pradators bliscy wyeliminowania Red Wings

Hokeiści Nashville Predators są bardzo blisko wyeliminowania Detroit Red Wings z walki o Puchar Stanleya. "Drapieżcy" prowadzą bowiem w serii 3-1 i potrzeba im jednego zwycięstwa, aby zapewnić sobie awans, a mecz numer pięć w piątek w Bridgestone Arena.

We wtorek "Czerwone Skrzydła" przegrały 1-3, a wszystkie gole padły w trzeciej tercji. Prowadzenie dla gości uzyskał w 42. minucie Gabriel Bourque. Dwie minuty później wyrównał Jirzi Hudler wykorzystując okres gry w przewadze.

Potem do siatki krążek posyłali już tylko Predators. W 47. minucie gola strzelił Kevin Klein, a w 60. przewagę wykorzystał David Legwand.

Dogrywka była potrzebna, by wyłonić zwycięzcę meczu pomiędzy Chicago Blackhawks i Phoenix Coyotes. Decydującą bramkę w 14. minucie doliczonego czasu zdobył Mikkel Boedker.

Wcześniej gospodarze dwa razy wychodzili na prowadzenie. Pod koniec pierwszej tercji gola strzelił Andrew Brunette. Następne trzy trafienia padły w odstępie niewiele ponad minuty. W połowie trzeciej tercji wyrównał Rostislav Klesla. 33 sekundy później Shane'a Doana pokonał Michael Frolik, a po następnych 32 sekundach bramkę zdobył Ray Whitney.

Blackhawks w pierwszej tercji stracili napastnika Mariana Hossę, który ucierpiał po starciu z Raffim Torresem. Zawodnik został przewieziony do szpitala, ale po badaniach wypisano go do domu.

Spotkanie numer cztery odbędzie się w czwartek w Chicago.