NHL: dogrywki i karne w sobotnich meczach

Nie brakowało emocji w sobotnich meczach NHL. Aż w pięciu spotkaniach potrzebna była dogrywka, a w trzech dodatkowo karne. Po raz kolejny przegrali hokeiści Detroit Red Wings.

Hokeiści Detroit Red Wings przegrali trzeci mecz z rzędu, w tym drugi z Toronto Maple Leafs.

Tym razem mecz rozegrano w największym kanadyjskim mieście, a gospodarze wygrali 4-1, choć to "Czerwone Skrzydła" lepiej rozpoczęły spotkanie.

W 16. minucie gola dla Red Wings zdobył Niklas Kronwall, ale potem krążek wpadał już tylko do bramki gości.

Jeszcze w drugiej tercji wyrównał James van Riemsdyk, a pod koniec drugiej odsłony prowadzenie Toronto dał Richard Panik.

W trzeciej tercji kolejne bramki dla Maple Leafs zdobyli Morgan Rielly i Nazem Kadri po dwóch asystach Daniela Winnika.

Zwycięstwa w karnych odnieśli hokeiści Ottawa Senators, Minnesota Wild i Columbus Blue Jackets.

W dogrywkach lepsi okazali się zawodnicy Buffalo Sabres i St. Louis Blues.