Reklama

Reklama

NBA. Adam Silver: Mało prawdopodobna przerwa w rozgrywkach na czas igrzysk Tokio 2020

Amerykanie mogą być w tym nieprzejednani. Komisarz koszykarskiej ligi NBA Adam Silver uważa za mało prawdopodobne, by rozgrywki sezonu 2020/21 zostały przerwane na czas igrzysk w Tokio. To oznacza, że turniej olimpijski może odbyć się bez największych gwiazd, bo kluby nie będą chciały puścić swoich zawodników.

Nowy sezon północnoamerykańskiej ligi NBA rozpocznie się prawdopodobnie dopiero w styczniu. Runda zasadnicza trwa zazwyczaj około siedmiu miesięcy, a później jest jeszcze faza play off. To oznaczałoby, że doszłoby do kolizji terminów. Przeniesione na przyszły rok igrzyska w Tokio mają odbyć się między 23 lipca a 8 sierpnia.

"Tu nie chodzi jedynie o przerwanie rozgrywek na czas turnieju olimpijskiego. Przecież trzeba zrobić zgrupowanie przed wylotem, a po powrocie gra też nie może zostać od razu wznowiona" - zaznaczył Silver i dodał: "rozumiem, że to może być dla niektórych reprezentacji duży cios, ale mamy obecnie trudny, nieobliczalny czas. Nawet jeśli teraz ustalimy jakiś plan działania, może się okazać, że jest on nie do zrealizowania. Trudno przewidzieć, co będzie latem przyszłego roku".

Reklama

Nawiązał w ten sposób do pandemii koronawirusa, która przerwała tegoroczne rozgrywki ligi NBA i spowodowała przełożenie igrzysk. Sportowy kalendarz został wywrócony do góry nogami i jeszcze nie wrócił na normalne tory.

mar/ krys/Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL