Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (18 pkt.)
  • 2 .Śląsk Wrocław (14 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (13 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (13 pkt.)
  • 5 .Zagłębie Lubin (12 pkt.)
  • 6 .Raków Częstochowa (11 pkt.)
  • 7 .Wisła Kraków (11 pkt.)
  • 8 .Wisła Płock (10 pkt.)

Wisła Kraków. Orlen Oil sponsorem strategicznym na dwa lata

Nazwa na koszulkach piłkarzy Wisły, a w zamian ogromny zastrzyk finansowy oraz bonusy za wyniki sportowe i frekwencję na trybunach. Orlen Oil został oficjalnie zaprezentowany jako sponsor strategiczny Wisły Kraków, dzięki czemu budżet 13-krotnych mistrzów Polski wzrośnie nawet o 50 procent!

- To bardzo ważne wydarzenie dla naszego klubu. Umowa, oprócz standardowych warunków, niesie za sobą również misję, bo Wisła i Orlen wspólnie chcą wznosić rodzimy sport na wyższy poziom - podkreśla Dawid Błaszczykowski, prezes Wisły Kraków.

Daniel Obajtek, prezes Orlenu: - Działamy bardzo aktywnie, przechodzimy renesans rozwoju. Tak duża firma musi również spełniać zadania społeczne. Czujemy społeczną odpowiedzialność biznesu. Orlen przez 3 lata o 100 proc. zwiększył kwotę przeznaczoną na sponsorowanie sportu. Nie ma lepszej promocji dla firmy.

Orlen Oil nowym sponsorem Wisły Kraków

Dzięki umowie z Orlenem kolejny budżet Wisły ma być wyższy o ok. 45-50 proc. Pieniądze z Orlen Oil trafią nie tylko do pierwszej drużyny, ale również na szkolenie młodzieży.

Reklama

- To, jaki procent zostanie przeznaczony na ten cel, jest objęte tajemnicą handlową - ucina Obajtek.

- Naszą misją jest budowanie mocnej akademii. Wychowankowie mocno pukają do bram pierwszej drużyny, stawiając coraz mocniejsze i odważniejsze kroki. Mocno wierzę, że wkrótce będą świadczyć o sile naszego klubu - podkreśla Błaszczykowski.

Orlen Oil na koszulkach Wisły pojawi się od 1 lipca. Tego samego dnia z trykotów zniknie dotychczasowy sponsor - LVBet. Wiele jednak wskazuje, że bukmacher wciąż będzie promował się poprzez Wisłę.

- Jesteśmy w trakcie dopinania umów z naszymi dotychczasowymi sponsorami - zaznacza Błaszczykowski.

Nowy program o Euro - codziennie na żywo o 12:00 - Sprawdź!

Wisła jest trzecim klubem Ekstraklasy wspieranym przez Orlen. Spółki tej firmy sponsorują również Wisłę Płock i Lechię Gdańsk.

- Od początku planowaliśmy, że w Wisłę Kraków powinien wspierać Orlen Oil. Widzę, że czujecie sport. Widzę, że wkładacie środki i patrzycie na to wszystko z perspektywy następnych pokoleń. To bardzo ważne - mieć wizję na przyszłość. Takie postawy należy doceniać. Dlatego zdecydowaliśmy się zostać strategicznym sponsorem - zaznacza Obajtek.

Umowa została podpisana na dwa lata. Co roku na konto Wisły będzie wpływało kilka milionów, a do tego możliwe są bonusy, które zależne są od frekwencji na trybunach oraz miejsca zajmowanego przez drużynę w Ekstraklasie.

- Liczę, że będzie jak najwyższe, ale musimy pamiętać, że w Ekstraklasie mamy także dwa inne zespoły - uśmiecha się Obajtek.

Wisła Kraków. Co z transferami?

Wygląda na to, że potężny zastrzyk z Orlen Oil wpłynie już na najbliższe okno transferowe. Wisła zatrudniła trenera i pięciu nowych zawodników, ale Błaszczykowski zapewnia, że klub nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

- To nie koniec transferów. Najbliższe dni i tygodnie przyniosą kilka ciekawych nazwisk, jeśli chodzi o kwestie sportowe - podkreśla prezes Wisły.

Piotr Jawor

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje