Reklama

Reklama

Wisła Kraków. Mateusz Hołownia i Hebert na testach

Mateusz Hołownia i Hebert Silva Santos są bardzo blisko dołączenia do Wisły Kraków. Obaj piłkarze w środę pojawili się w Myślenicach.

Hołownia jest wypożyczony z Legii Warszawa do Śląska Wrocław. Nie ma tam jednak wielu okazji do gry. Przegrał rywalizację, na lewej obronie, z Dinem Sztiglecem i w tym sezonie wystąpił tylko w pięciu spotkaniach. Tylko jedno rozegrał w pełnym wymiarze czasowym, a aż trzy razy pojawiał się na boisku tylko na minutę.

Legia chciałaby, żeby jej piłkarz się ogrywał. W Wiśle może mieć na to szansę. Do Bruk-Betu Termaliki został bowiem wypożyczony Marcin Grabowski i jedynym nominalnym lewym obrońcą jest Maciej Sadlok. 

Reklama

Do zespołu ma dołączył też, znany z Piasta Gliwice, Hebert. Brazylijczyk grał w śląskim klubie w latach 2014-2018. Przez ten czas wystąpił w 121 meczach i zdobył siedem bramek.

W styczniu 2018 roku przeniósł się do Japonii. Występuje w drugoligowym JEF United Chiba. W zakończonym sezonie rozegrał 24 mecze i strzelił bramkę.

Obaj są bardzo blisko dołączenia do Wisły. W środę pojawili się w Myślenicach. Przywiózł ich prezes Piotr Obidziński. 

W najbliższych dniach będą testowani i podpiszą umowy. Hołownia zostanie wypożyczony na pół roku. Z kolei Hebert przyjdzie jako wolny zawodnik, bo jego obecna umowa obowiązuje do końca stycznia.

MiBi, MP

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę PKO Ekstraklasy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL