• 7 .Wisła Kraków (11 pkt.)
  • 8 .Wisła Płock (10 pkt.)

​Wisła Kraków. Artur Skowronek trenerem lutego w Ekstraklasie

Wisła Kraków kapitalnie rozpoczęła rundę wiosenną Ekstraklasy, zdobywając najwięcej punktów spośród całej stawki. Artur Skowronek został nagrodzony za pracę, jaką wykonał z zespołem, otrzymując tytuł trenera lutego w PKO Ekstraklasie. Żadne inny szkoleniowiec w historii "Białej Gwiazdy" nie otrzymał wcześniej takiego wyróżnienia.

W listopadzie Skowronek zastąpił na stanowisku Macieja Stolarczyka, przejmując drużynę pogrążoną w kryzysie. Swoją pracę w stolicy Małopolski rozpoczął od trzech porażek, wydłużając najdłuższą w historii klubu serię porażek do 10 przegranych spotkań.

Później jednak wraz z Wisłą zdołał odbić się od dna. Jeszcze przed zimową przerwą "Biała Gwiazda" pokonała ówczesnego lidera Ekstraklasy Pogoń Szczecin (1-0) oraz ŁKS (4-2).

W lutym, po dobrze przepracowanym okresie przygotowawczym, wiślacy byli niepokonani. Wygrali trzy spotkania - z Jagiellonią, Zagłębiem i Koroną - i zremisowali z Wisłą Płock, tracąc bramkę w ostatniej minucie meczu.

Dyspozycja "Białej Gwiazdy" przełożyła się na głosy dla Skowronka. Aż dziewięciu trenerów uznało go najlepszym szkoleniowca miesiąca. Drugie miejsce zajął Aleksandar Vuković z Legii Warszawa (sześć głosów).