Reklama

Reklama

Whyte: Ruiz na czele rankingu, Fury - piąty

Czołowy pretendent oczekujący walki o bokserski pas wagi ciężkiej, Dillian Whyte (25-1, 18 KO), przedstawił swój ranking najlepszych bokserów "królewskiej" dywizji. "Body Snatcher" na samym szczycie listy widzi Andy'ego Ruiza Jr (33-1, 22 KO), zaś dopiero na piątej lokacie znalazł miejsce dla Tysona Fury'ego (28-0-1, 20 KO).

Numer dwa według Whyte'a to Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO), zaś trzecią pozycję w rankingu Brytyjczyka zajmuje Anthony Joshua (22-1, 21 KO). Whyte na czwartym miejscu uplasował samego siebie.

- Nie zrozumcie mnie źle, Fury jest świetny, wygrał mistrzowskie tytuły, ale jak wytłumaczyć fakt, że po walce z Wilderem wziął sobie Schwarza? Jak ludzie to usprawiedliwiają, stawiając go na pozycji numer jeden na świecie? - zastanawia się Whyte.

Reklama

- Joshua zdobył cztery mistrzowskie tytuły, wygrał złoto olimpijskie, pokonał też mnie. Zdobył tytuły, których ja nie zdołałem zdobyć. Chcę czy nie, muszę to zaakceptować. Jestem realistą, ma wyższą pozycję niż ja - tłumaczy pięściarz.

- A Wilder jest mistrzem świata, proste. Dlaczego Andy Ruiz jest pierwszy? Bo pokonał Joshuę, który miał cztery pasy. Nie tylko go pokonał, ale też go powalił. Choć przegrał z Parkerem, a ja go pokonałem. Dziwne, prawda? - powiedział Whyte.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy