Reklama

Reklama

Gołota - Adamek? To byłby hit!

Niewykluczone, że Andrzej Gołota zmierzy się w ringu z Tomaszem Adamkiem. Pięściarzy do walki namawia trener Andrzej Gmitruk, który przed laty pracował z Gołotą, a obecnie przygotowuje Adamka do walki o mistrzowski pas.

"To byłby hit. Największe wydarzenie w polskim boksie zawodowym" - podkreśla w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Gmitruk, który przygotowuje Adamka do walki ze Steve'm Cunninghamem (11 grudnia).

Reklama

Zdaniem szkoleniowca Adamek, który podkreśla, że nie boi się Gołoty, nie byłby w tej walce skazany na porażkę. "Tomek myśli o przejściu do wagi ciężkiej i nie byłby bez szans w starciu z Gołotą. Za Andrzejem przemawia rutyna i siła, ale myślę, że byłaby to wyrównana walka. Mam nadzieję, że do niej dojdzie. Kibice byliby zadowoleni, bo obaj bokserzy są świetnie wyszkoleni technicznie - zaznacza Gmitruk.

Organizacją walki zainteresowany jest szef Polsatu, Zygmunt Solorz. Jak dowiedział się "Przegląd Sportowy" do walki mogłoby dojść w połowie przyszłego roku w katowickim Spodku lub na warszawskim Torwarze.

"Obaj pięściarze mają wielu kibiców w naszym kraju i dla nich byłoby to szczególne wydarzenie. Tomek i tak pewnie przejdzie kiedyś do wagi ciężkiej i dobrze byłoby, żeby karierę w tej królewskiej kategorii zaczął od starcia z Andrzejem, którego zna bardzo dobrze - dodaje Gmitruk.

Dowiedz się więcej na temat: hity | Andrzej Gmitruk | Tomasz Adamek | gołota

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje