Reklama

Reklama

De la Hoya: Thurman lepszy od Gołowkina

Oscar de la Hoya był wybitnym pięściarzem, a teraz jest jednym z najpotężniejszych promotorów na rynku bokserskim. W przeszłości piastował tytuł między innymi w wadze półśredniej i średniej, gdzie obecnie karty rozdają odpowiednio Keith Thurman (24-0, 21 KO) i Genniadij Gołowkin (31-0, 28 KO). Kibice bardziej oczarowani są postawą Kazacha, lecz zdaniem "Złotego Chłopca" to Amerykanin jest wszechstronniejszym zawodnikiem.

Oczywiście szef Golden Boy Promotions docenia klasę i przede wszystkim siłę uderzeń "GGG", jednak widzi w jego boksie sporo błędów.

- Thurman jest bardziej kompletny. Znajdziemy wielu mocno bijących pięściarzy, ale są sposoby na ich pokonanie - powiedział de la Hoya.

- Keith oprócz tej siły świetnie porusza się po ringu, bije ciekawymi kombinacjami i pozostaje bardzo inteligentny w tym co robi - dodał.

- Gołowkin pokonuje kolejnych rywali wykorzystując tylko swoją siłę, jednak kiedy mu się dokładniej przyjrzałem, bo studiowałem jego walki, okazało się, że nie potrafi boksować, gdy się cofa. Jeśli ktoś go zmusi do odwrotu, wówczas się gubi - stwierdził de la Hoya.

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Oscar De La Hoya | Giennadij Gołowkin | Keith Thurman | boks

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje