Reklama

Reklama

Były mistrz świata w boksie Felix Sturm wraca na ring

Były zawodowy mistrz świata organizacji WBA i WBO w kategorii średniej Felix Sturm wraca na ring. Niemiecki pięściarz ostatnią walkę stoczył prawie pięć lat temu i ogłosił wówczas zakończenie kariery. Teraz, w wieku 41 lat, postanowił ją wznowić.

Walka Sturma zaplanowana jest na 19 grudnia. Na razie nie wiadomo ani gdzie, ani z kim będzie walczyć. Wszystkie ustalenia torpeduje na razie pandemia, ale do starcia ma dojść.

Reklama

"Chcę wrócić do moich korzeni i wraz ze stajnią Universum znowu powalczyć. Jestem już gotowy do walki. Chciałbym znowu dołączyć do światowej czołówki. Ale podróż dopiero się zaczyna" - powiedział urodzony w Bośni i Hercegowinie pięściarz.

Sturm miał duże problemy z wymiarem sprawiedliwości. Został nawet skazany za malwersacje podatkowe i doping. W lutym 2016 roku w Oberhausen doszło do rewanżu z Fiodorem Czudinowem, gdzie po kontrowersyjnym wyniku Niemiec został po raz piąty mistrzem świata, ale ponieważ okazało się, że Sturm miał pozytywny wynik testu antydopingowego, musiał oddać pas. 

Dowiedz się więcej na temat: Felix Sturm

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje