Partner merytoryczny: Eleven Sports

Mielcarski: Kuba na to zasłużył

Lubię to
Lubię to
0
Super
0
Hahaha
0
Szok
0
Smutny
0
Zły
0
Udostępnij

Zbliża się koniec roku. To czas podsumowań, analiz i wyborów tych piłkarzy, którzy - według kibiców, trenerów oraz całego środowiska - byli najlepsi w minionych dwunastu miesiącach.

/AFP

Z tym pierwszym nie ma nawet sensu polemizować. Ci, którzy mówią, że Kuba jest za młody, za rok powiedzą pewnie, że jest już za stary. Na mistrzostwa Europy Kuba nie pojechał z powodu kontuzji, nie było więc w tym żadnej jego winy. Poza tym, ktoś może uznać, że większą imprezą od Euro jest finał Ligi Mistrzów, czy mistrzostwa świata.

Pamiętać też trzeba, że to dzięki świetnej grze Kuby, jego dojrzałości i odporności na stres Polska awansowała do finałów mistrzostw Europy. Jego rajdy i asysty sprawiły, że jakiś inny piłkarz miał okazję zastąpić go w kadrze w ostatniej chwili. Ponadto Kuba pokazał wielka klasę: gdy wszyscy czekali na wielki show, w którym miał ujawnić dramatyczne kulisy decyzji Leo o odesłaniu go do domu tuż przed Euro (taki pokaz na przykład urządził Radosław Matusiak), Kuba nikogo nie skrytykował. Zachował się jak prawdziwy profesjonalista i pokazał młodym piłkarzom jak należy się zachowywać w takich sytuacjach. To był pokaz profesjonalizmu. Dlatego został za to nagrodzony przez ludzi ze środowiska.

Chciałbym też zwrócić uwagę, że dla piłkarza najważniejszą imprezą jest gra w podstawowym składzie swojego klubu i strzelanie tak pięknych bramek, jak w meczu z Bayernem. Klamrą spinającą dokonania Błaszczykowskiego w tym roku był gol oraz znakomita postawa w spotkaniu z Czechami. Doceńmy więc, że mamy zawodnika, który ma miejsce w podstawowym składzie Borussi Dortmund, klubu z tak silnej ligi, jaką jest Bundesliga. W takiej formie, jak obecnie Błaszczykowski, długo może nie oddać tytułu "piłkarza roku" w Polsce. Brawo Kuba!

Grzegorz Mielcarski, ekspert Canal +

INTERIA.PL

Lubię to
Lubię to
0
Super
0
Hahaha
0
Szok
0
Smutny
0
Zły
0
Udostępnij
Masz sugestie, uwagi albo widzisz na stronie błąd?Napisz do nas
Dołącz do nas na:
instagram