Reklama

Reklama

Herr wkrótce dołączy do Małysza?

- Czekam z niecierpliwością, kiedy zacznę skakać dla Polski - powiedział w "Super Expressie" Alexander Herr, który w listopadzie 2006 roku złożył w polskim konsulacie w Monachium wniosek o polskie obywatelstwo.

- Oddałem w ubiegłym tygodniu 20 skoków na śniegu. Niewiele, ale wszędzie w Europie są problemy ze śniegiem - stwierdził Herr, który obecnie nie jest w żadnej kadrze.

27-letni zawodnik z polskimi korzeniami (jego dziadkowie urodzili się niedaleko Gdańska) uważnie oglądał 55. Turniej Czterech skoczni.

- Kamil znakomicie spisał się w Bischofshofen, oddał dwa bardzo dobre skoki. Pierwszy wyszedł mu trochę gorzej, bowiem miał niekorzystne warunki. Ja sam czułem się w trakcie konkursu trochę dziwnie. Po raz pierwszy od 13 lat nie wystąpiłem bowiem na Czterech Skoczniach - podkreślił.

Reklama

Według "SE", procedura przyznania polskiego obywatelstwa Herrowi nabrała tempa i być może już wkrótce dołączy on do Adama Małysza.

- Herr przysłał do urzędu wojewody dokumenty poprzez niemiecką kancelarię. My dostaliśmy od niej pełnomocnictwo do opiekowania się sprawą. O tym, na jakim etapie są jego starania, będę wiedział w przyszłym tygodniu - mówił Adam Kozłowski, prawnik współpracujący z PZN.

Władze PZN byłyby bardziej zadowolone z transferu Polaka urodzonego w Tyrolu i startującego w barwach Austrii Arthura Pauliego.

- To perspektywiczny zawodnik, siedemnastolatek. Musimy poważniej myśleć o jego kandydaturze do kadry - wyznał Grzegorz Mikuła, sekretarz generalny PZN.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy