Reklama

Reklama

"Arreola? To scenariusz marzeń dla Adamka"

Jason Estrada i Chris Arreola stoją na drodze Tomasza Adamka do walki o mistrzowski pas w wadze ciężkiej. Zdaniem znanego komentatora boksu, Janusza Pindery z "Rzeczpospolitej" to wymarzony scenariusz dla "Górala".

Pierwsze kroki w wadze ciężkiej utytułowany w niższych kategoriach wagowych Adamek postawił 24. października ubiegłego roku, pokonując w walce wieczoru Polsat Boxing Night Andrzeja Gołotę. Wielu kibiców i ekspertów starcia z trapionym kontuzjami "Endrju" nie traktuje jednak poważnie i za pierwszy poważny test "Górala" uznaje pojedynek z Estradą.

Reklama

Do tej walki dojdzie już w najbliższy weekend. W nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu (transmisja na Polsacie) Adamek zmierzy się z Estradą w Prudential Center w Newark. - To będzie trudna walka dla Adamka, ale stawiam na jego zwycięstwo po pełnych 12 rundach - podkreśla w rozmowie z INTERIA.PL Janusz Pindera.

JANUSZ PINDERA O WALCE ADAMEK - ESTRADA

Jeżeli najlepszy polski pięściarz pokona Estradę, to w kwietniu zmierzy się ze znanym Amerykaninem meksykańskiego pochodzenia, Chrisem Arreolą. - To rywal może i wygodniejszy od Estrady. Na pewno będzie wolniejszy od Adamka. Jest silny fizycznie, nie będzie łatwo zwalić go z nóg, ale Arreola to scenariusz marzeń dla Adamka - zwraca uwagę nasz rozmówca, który liczy na sukces "Górala" w wadze ciężkiej.

DROGA ADAMKA NA SZCZYT WAGI CIĘŻKIEJ

- Wygrywa z Estradą, spotyka się z Arreolą, z którym sobie poradzi ze względu na różnice szybkości i...wielka sprawa. Walka o mistrzostwo świata w trzeciej kategorii wagowej. Dopiero zaczyna się droga Tomka w wadze ciężkiej. Jak sobie poradzi i zawędruje na sam szczyt, to będę pełen uznania, bo dokonałby rzeczy niewiarygodnej - dodaje redaktor "Rzeczpospolitej".

"GÓRAL" MA SERCE JAK HOLYFIELD

Dwukrotny mistrz olimpijski Jerzy Kulej porównuje nawet naszego pięściarza do legendarnego Evandera Holyfielda. - Jeden i drugi to wielki wojownik, tyle że Holyfield wojował z tymi najlepszymi, a takie starcia dopiero Adamka czekają - zaznacza Pindera, według którego Holyfielda i "Górala" łączy niesamowite serce do walki.

Zobacz także

Tomasz Adamek dla INTERIA.PL: Będę wojował o mistrzowski pas

Janusz Pindera dla INTERIA.PL: Adamka czeka 12 rund

Interesujesz się boksem? Wejdź na blog Darka Jaronia

Dowiedz się więcej na temat: estrada | Tomasz Adamek | scenariusz | Arreola

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje