Reklama

Reklama

​Wimbledon - Federer musi zmienić buty

Rozstawiony z numerem trzecim Szwajcar Roger Federer w meczu z Ukraińcem Serhijem Stachowskim w drugiej rundzie tenisowego Wimbledonu musi zagrać w nowym obuwiu. Organizatorom nie spodobały się jego białe buty z pomarańczowymi podeszwami.

Tradycja nakazuje, żeby w wielkoszlemowym Wimbledonie (z pulą nagród 22,56 mln funtów) zawodnicy rywalizowali w "przeważająco białych strojach", zgodnie z wytycznymi na obiektach All England Lawn Tennis Club. Federer postanowił się nieco wyróżnić i w pierwszym spotkaniu - wygranym w trzech setach z Rumunem Victorem Hanescu - założył białe obuwie, ale z kolorową podeszwą. Jak poinformował "Daily Mail", 31-letni Federer już otrzymał informację od organizatorów, że w kolejnym pojedynku - przeciwko Stachowskiemu (pokonał Brazylijczyka Rogerio Dutrę Silvę) - będzie musiał zmienić buty na całkowicie białe.

Reklama

Federer ma na koncie aż siedem zwycięstw w Wimbledonie. Rok temu w londyńskim finale zwyciężył Brytyjczyka Andy'ego Murraya 4:6, 7:5, 6:3, 6:4, a wcześniej wygrywał tam w latach 2003-2007 i w 2009.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy