Reklama

Reklama

Tenis. Bytom obecny na Australian Open

Magdalena Fręch, aktualna mistrzyni Polski, reprezentantka krajuw przyszłym tygodniu wystąpi w turnieju głównym Australian Open. W trakcie tego turnieju i następnych będzie promować miasto Bytom. Na jej strojach znajdzie się herb tego miasta

Fręch jest tenisistką Górnika Bytom, mistrzynią Polski w singlu i wicemistrzynią w grze podwójnej. Podpisała umowę z miastem. Już zaczęła występować podczas turniejów z logo Bytomia, które znajduje się na jej strojach meczowych. 

24-latka zobowiązała się prezentować na strojach meczowych logo miasta. Ma promować i w miarę możliwości uczestniczyć w imprezach kulturalno-sportowych organizowanych przez miasto Bytom  a także występować w barwach Górnika w startującej w ostatnią niedzielę maja rozgrywkach Superligi. 

Tenis: Bytom na Australian Open

W następnym tygodniu w pierwszej rundzie Polka zmierzy się z Rumunką Simoną Halep, która zajmuje 15. miejsce w rankingu na światowej liście WTA. Fręch zajmuje 105. miejsce na tej liście. Simona Halep w 2018 roku dotarła do finału w Melbourne. Polska tenisistka zagra przeciw Rumunce w koszulce właśnie z herbem Bytomia.

Reklama

Pod koniec ubiegłego roku sukcesy sportowe zawodniczki zostały docenione przez władze Bytomia. Na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów prezydent Mariusz Wołosz wręczył Sportowe Laury Bytomia. Wyróżnieni zostali sportowcy, którzy osiągnęli sukcesy w 2021 roku. Magdalena Fręch, wraz z Natalią Kropską, dżudoczką Czarnych Bytom, wygrała w kategorii Sportsmenka senior.

Paweł Czado

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje