Reklama

Reklama

Zwycięstwo Brazylijczyków w chińskim Xiamen

Brazylijczycy Alison Cerutti i Vitor Felipe pokonali tegorocznych mistrzów świata Holendrów Alexandra Brouwera i Roberta Meeuwsena 2:1 (18:21, 21:15, 15:13) w finale turnieju World Tour Grand Slam w siatkówce plażowej w chińskim Xiamen.

Impreza w Xiamen była dopiero drugim wspólnym występem Alisona i Felipe. Stałym partnerem pierwszego z nich od trzech lat jest doświadczony Emanuel Rego, z którym zdobył m.in. srebrny medal olimpijski w Londynie i tytuł mistrza świata w 2011 roku. W tym sezonie nie odnosili jednak sukcesów, w związku z czym sztab szkoleniowy zdecydował, że siatkarze powinny rozstać się na jakiś czas.

Emanuel gra obecnie z Evandro Oliveirą, występującym dotychczas w duecie z Felipe. Dla tego ostatniego był to także drugi triumf w turnieju WT w karierze. Pierwszy zanotował w sierpniu w Berlinie, tuż przez rozstaniem z Oliveirą.

W pojedynku o trzecie miejsce Włosi Nicolai Paolo i Daniele Lupo wygrali z Holendrami Jonem Stiekemą i Christiaanem Varenhorsem 2:0 (22:20, 21:19). Finał rywalizacji kobiet zaplanowano na niedzielę.

W Chinach wystąpiły dwa polskie duety. Monika Brzostek (UKS 179 Łódź) i Kinga Kołosińska (AZS UMCS TPS Lublin) odpadły w barażu o 1/8 finału, a Paweł Pełka (UKS SMS Łódź) i Dawid Popek (UKS w Jastarni) nie przeszli eliminacji.

Wyniki turnieju mężczyzn:

Reklama

o trzecie miejsce

Nicolai Paolo, Daniele Lupo (Włochy) - Jon Stiekema, Christiaan Varenhors (Holandia) 2:0 (22:20, 21:19)

finał

Alison Cerutti, Vitor Felipe (Brazylia) - Alexander Brouwer, Robert Meeuwsen (Holandia) 2:1 (18:21, 21:15, 15:13)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje