Reklama

Reklama

Trener Szachtara chce zagrać z Barceloną

Zdobycie Pucharu UEFA doda drużynie pewności siebie, która przyda się w Lidze Mistrzów, którą chcemy wygrać, mówił trener Szachtara Donieck Mircea Lucescu po zwycięskim finale z Werderem Brema (2:1) w Stambule.

Chciałby, żeby w Superpucharze jego zespół spotkał się z Barceloną. Po spotkaniu trener Szachtara nie wiedział ile szampana zmieści się w Pucharze UEFA, ale jak dodał "niebawem wiedza ta będzie znana jemu i jego zawodnikom."

Reklama

"Naszym rywalem była bardzo silna drużyna, do walki z którą byliśmy starannie przygotowani - powiedział Mircea Lucescu. - O tym, że graliśmy z mocną drużyną najlepiej świadczą jej wyniki - wyeliminowała ona czołowe włoskie zespoły: Inter, AC Milan oraz Udinese. Myślę, że kontrolowaliśmy przebieg gry. W pierwszej połowie mieliśmy dobre okazje, ale niestety ich nie wykorzystaliśmy. W tym roku daliśmy dużo punktów rankingowych Ukrainie".

Zapytany ile szampana zmieści się w Pucharze UEFA Mircea Lucescu odpowiedział, że nie wie. "Jednak szybko nadrobimy braki - powiedział. - Taka wiedza na temat objętości pucharów na pewno będzie nam w tym sezonie potrzebna np. po Pucharze Ukrainy i Superpucharze". Na pytanie czy w tych drugich rozgrywkach chciałby zagrać z Manchesterem United czy Barceloną trener Szachtara bez namysłu odpowiedział, że z tą drugą.

"Nie ukrywam, że chciałbym się zmierzyć z Berceloną - powiedział. - Wówczas byłby to sezon "Barcy" i Szachtara".

Mircea Lucescu nie zastanawiał się nad tym, że był to ostatni sezon rywalizacji o Puchar UEFA. "Teraz przed nami nowe wyzwania - powiedział Lucescu. - Chcemy powtórzyć sukces w Lidze Mistrzów. Tego oczekuje nasz prezydent i nasi kibice. Zdobycie Pucharu UEFA doda nam potrzebnej pewności siebie".

Dowiedz się więcej na temat: Mircea Lucescu | UEFA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje