Celtic powiększa przewagę

Celtic Glasgow powiększa przewagę nad resztą ligowej stawki. W środowym spotkaniu 13. kolejki Scottish Premier League obrońcy mistrzowskiego tytułu pokonali na Parkhead Kilmarnock FC 3:0 i odskoczyli na cztery punkty ekipie Rangers, która bezbramkowo zremisowała na Fir Park z Motherwell FC.

Bohaterem The Bhoys był 19-letni Cillian Sheridan, który pod nieobecność Jana Vennegoora of Hesselinka i Georgiosa Samarasa regularnie pojawia się ostatnio w ataku drużyny Gordona Strachana.

Celtic objął prowadzenie w 18. minucie, gdy po akcji ze Scottem McDonaldem na listę strzelców płaskim strzałem z 16 metrów wpisał się Sheridan. Na kwadrans przed końcem młody Irlandczyk podwyższył na 2:0, dobijając z bliska uderzenie Massimo Donatiego zza pola karnego. Końcowy rezultat w 84. minucie ustalił Shunsuke Nakamura.

W bramce Celtiku całe spotkanie rozegrał Mark Brown, który zastępuje Artura Boruca (Polak w poniedziałek przeszedł operację kolana - przyp. red.). Rezerwowy bramkarz The Bhoys nie miał jednak w środę wiele pracy, bowiem piłkarze z Kilmarnock nie stworzyli żadnej groźnej sytuacji pod bramką Celtiku.

Dzięki zwycięstwu Celtic zwiększył przewagę nad Glasgow Rangers. The Gers zaledwie zremisowali na Fir Park z Motherwell FC 0:0 i mają już cztery punkty straty do lokalnego rywala.

Celtic Glasgow - Kilmarnock FC 3:0 (1:0)

1:0 Sheridan 18. min

2:0 Sheridan 75. min

3:0 Nakamura 84. min

Dowiedz się więcej na temat: Glasgow Rangers | park | Glasgow | Celtic Glasgow | Celtic