Reklama

Reklama

Henryk Kasperczak trenerem Lecha?

Po ostatnich niepowodzeniach Lecha Poznań w rozgrywkach ekstraklasy oraz Ligi Europejskiej sporo zamieszania zrobiło się wokół osoby trenera Jacka Zielińskiego. Po cichu spekuluje się nawet, że w przypadku kolejnych przegranych poznańskiej "jedenastki" może dojść do roszady na trenerskiej ławce klubu z Bułgarskiej.

Na razie z wyników osiąganych przez trenera Jacka Zielińskiego wyraźnie nie są zadowoleni fani "niebiesko-białych", którzy podzielili się na dwa obozy. Część kibiców poznańskiej ekipy chciałaby natychmiastowej dymisji trenera, a inni z kolei uważają, że potrzebuje on więcej czasu i spokoju do pracy.

Ostatnio nawet pod adresem szkoleniowca pojawiło się bardzo wiele zarzutów i krytycznych opinii. Zdarzały się nawet dość ostre inwektywy ze strony publiczności zasiadającej na wronieckim stadionie.

Włodarze Lecha na razie na całą obecną sytuację patrzą dość spokojnie, wykazując dużą dozę zaufania wobec obecnego sztabu szkoleniowego. Podobno trener Zieliński o swoją posadę może być spokojny co najmniej do końca pierwszej części obecnego sezonu.

Reklama

Cierpliwość kierownictwa klubu, a przede wszystkim sympatyków "Kolejorza" nie będzie trwała jednak wiecznie. Jeśli Lech nie zacznie w końcu wygrywać to może dojść do przetasowań personalnych na trenerskiej ławce.

Coraz częściej w środowisku piłkarskim i dziennikarskim mówi się, że do pracy w Poznaniu powoli przymierzany jest Henryk Kasperczak, ostatnio bez powodzenia pracujący w Górniku Zabrze. Parę lat temu Kasperczak wyrobił sobie w Polsce dobrą markę odnosząc sukcesy z Wisłą Kraków.

Obecnie popularny "Henri" pozostaje bez pracy i w każdej chwili mógłby podpisać kontrakt z klubem ze stolicy Wielkopolski. O tym, czy Kasperczak rzeczywiście zostanie nowym trenerem Lecha Poznań przekonamy się za jakiś czas.

Wyniki Lecha Poznań pod wodzą trenera Jacka Zielińskiego:

Liga Europejska:

Fredrikstad FK - Lech Poznań 1:6

Lech Poznań - Fredrikstad FK 1:2

Lech Poznań - FC Club Brugge 1:0

FC Club Brugge - Lech Poznań 1:0 (4:3 k)

Ekstraklasa:

Piast Gliwice - Lech Poznań 1:3

Korona Kielce - Lech Poznań 0:5

Lech Poznań - Polonia Warszawa 2:4

Cracovia Kraków - Lech Poznań 1:0

Lech Poznań - GKS Bełchatów 2:2

Łukasz Klin, Poznań

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL