Zettel wygrała w Soelden

Austriaczka Kathrin Zettel wygrała w Soelden z czasem 2.22,99 slalom gigant zaliczany do klasyfikacji alpejskiego Pucharu Świata. Drugie miejsce zajęła Tanja Poutiainen (Finlandia) 2.23,97, a trzecie Andrea Fischbacher (Austria) 2.24,47.

Agnieszka Gąsienica-Daniel zajęła 26. miejsce 2.27,58. Katarzyna Karasińska była 51. w pierwszym przejeździe - 1.13,84, i nie zakwalifikowała się do finałowej trzydziestki.

Po pierwszym przejeździe prowadziła Tanja Poutiainen. Zettel wywalczyła trzeci pucharowy sukces w karierze dzięki znakomitej postawie w drugim przejeździe. Austriacy czekali na pierwsze miejsce w Soelden sześć lat.

Na czwartej pozycji uplasowała się Włoszka Denise Karbon, która zwyciężyła w poprzednim sezonie w klasyfikacji slalomu giganta. Na piątej pozycji uplasowała się 17-letnia Szwajcarka Lara Gut.

Slalomem gigantem w Soelden została zainaugurowana rywalizacja w sezonie 2008/09 o punkty w alpejskim Pucharze Świata. W niedzielę do walki o punkty w tej konkurencji przystąpią mężczyźni.