Reklama

Reklama

Robert Witka trenerem Rosy Radom

Trzykrotny mistrz Polski Robert Witka zostanie trenerem koszykarzy Rosy Radom w sezonie 2018/19. Obejmie zespół po Wojciechu Kamińskim, który podpisał umowę z BM Slam Stal Ostrów Wlkp. "Umowa jest przygotowana i czeka na podpisy" - potwierdził PAP prezes klubu Piotr Kardaś.

Były reprezentant Polski Robert Witka trzy razy zdobywał złoto MP: w 2003 roku z Anwilem Włocławek, a następnie z Asseco Gdynia (2012 i 2013). W Radomiu występował od 2013 roku. Jest także ośmiokrotnym srebrnym medalistą krajowych rozgrywek.

W minionym sezonie rozegrał tylko osiem spotkań. W grudniu doznał odnowienia kontuzji nogi, która wykluczyła go z gry do końca sezonu i miała wpływ na zakończenie kariery zawodniczej.

- Po to skończyłem kursy trenerskie i licencje, by po zakończeniu kariery spróbować sił w tym zawodzie. Kilka lat temu wyobrażałem sobie jej początek inaczej i nie przypuszczałem, że nastąpi to tak szybko. Myślałem, że będę najpierw asystentem, ale pojawiła się opcja głównego szkoleniowca. Wahałem się, ale po dłuższych przemyśleniach stwierdziłem, że może się zdarzyć, iż nie będę miał więcej takiej okazji, więc podjąłem rozmowy na temat pracy w Rosie - powiedział Witka, który pod koniec 27 lipca skończy 37 lat.

Reklama

Rosa pod wodzą trenera Kamińskiego zdobyła m.in. Puchar Polski w 2016 roku i wicemistrzostwo kraju w 2017. W minionym sezonie uległa w ćwierćfinale Stelmetowi BC Enea Zielona Góra 1-3. W ostatnich dwóch latach ekipa Kamińskiego występowała w Lidze Mistrzów FIBA kwalifikując się do fazy grupowej z eliminacji.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy