• 6 .Śląsk Wrocław (24 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (24 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (24 pkt.)

Wisła Płock - Cracovia 0-1 w meczu 11. kolejki Ekstraklasy

Wisła Płock przegrała 0-1 z Cracovią w meczu 11. kolejki Ekstraklasy. "Nafciarzom" nie pomogła nawet czerwona kartka rywali, a na domiar złego kontuzji nabawiło się dwóch kluczowych zawodników gospodarzy.

Ekstraklasa: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Cracovia zagrała dziś tak, jak lubi najbardziej - szybko zdobyła bramkę, a później trzymała przeciwnika na dystans. Broniła się skutecznie, a najwyższe oceny otrzymać powinien stojący w bramce Karol Niemczycki.

Bramka na wagę trzech punktów padła już w 12. minucie. Sergiu Hanca przytomnie znalazł na skrzydle Michala Siplaka, a ten płasko wycofał piłkę w kierunku Floriana Loshaja. Mocne uderzenie nie dało żadnych szans na interwencję Krzysztofowi Kamińskiemu.

Jakby problemów Wisły było mało, jeszcze przed przerwą boisko musiał opuścić Alan Uryga. Kapitan "Nafciarzy" zderzył się głowami z Cornelem Rapą i lekko zamroczony nie był w stanie kontynuować gry.

Boisko z kontuzją opuścił także Airam Cabrera. Były napastnik Cracovii pojawił się na placu gry po przerwie, ale musiał go przedwcześnie opuścić. A że Wisła nie mogła przeprowadzić już zmiany (wykorzystała trzy "okienka"), musiała kończyć mecz w dziesięciu.

W dziesięciu kończyła mecz także Cracovia. Wychodzącego na czystą pozycję Giorgio Merebaszwiliego w doliczonym czasie gry powalił Matej Rodin i wyleciał z boiska. Wisła stanęła przed ostatnią szansą, gdy rzut wolny z 17 m wykonywał Mateusz Szwoch. Pomocnik uderzył bardzo dobrze - piłka leciała w samo okienko, ale Niemczycki wyciągnął się jak struna i obronił uderzenie. To była znakomita parada!

Cracovia wygrała pierwsze wyjazdowe spotkanie w tym sezonie i gdyby nie ujemne punkty, ocierałaby się o miejsce na podium. Płocczanie z dziewięcioma oczkami na koncie zajmują dopiero 13. miejsce. Ich sytuacja nie wygląda ciekawie.

Wisła Płock - Cracovia 0-1 (0-1)

Bramki: 0-1 Florian Loshaj (12).

Żółta kartka - Wisła Płock: Jakub Rzeźniczak, Damian Zbozień. Cracovia Kraków: Michal Siplak, Filip Piszczek. Czerwona kartka - Cracovia: Matej Rodin (90+1. - faul).

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Mecz bez udziału publiczności.

Wisła Płock: Krzysztof Kamiński - Damian Zbozień, Alan Uryga (38. Milan Obradovic), Jakub Rzeźniczak, Piotr Tomasik - Filip Lesniak, Dusan Lagator, Torgil Gjertsen, Damian Rasak (71. Mateusz Szwoch), Giorgi Merebaszwili - Mateusz Lewandowski (60. Dawid Kocyła).

Cracovia: Karol Niemczycki - Cornel Rapa, Dawid Szymonowicz, Matej Rodin, Michal Siplak - Damir Sadikovic, Florian Loshaj (72. Milan Dimun), Ivan Fiolic (63. Thiago), Pelle van Amersfoort - Sergiu Hanca (63. Tomas Vestenicky), Rivaldinho (72. Filip Piszczek).

Karol Niemczycki
75′ Damian Zbozień
Cornel Rapa
34′ Jakub Rzeźniczak
Dawid Szymonowicz
38′ Alan Uryga
Matej Rodin90′
Piotr Tomasik
Michal Siplak42′
Duszan Lagator
Ivan Fiolić64′
61′ Torgil Gjertsen
Florian Loshaj  12′ 72′
71′ Damian Rasak
Pelle van Amersfoort
Filip Lesniak
Damir Sadiković
Giorgi Merebaszwili
Sergiu Hanca63′
60′ Mateusz Stefan Lewandowski
Rivaldo Vitor Mosca Ferreira Júnior73′
Jakub Wrąbel
Adam Wilk
Damian Michalski
. Diego
38′ 77′ Milan Obradović