Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (41 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (37 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (35 pkt.)
  • 4 .Radomiak (35 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

Smuda: Tym w Wiśle zająłbym się zimą

​Trzy zaskoczenia, trzy rozczarowania, transferowe przymiarki i ocena rundy jesienniej - były selekcjoner Franciszek Smuda oraz dziennikarze Interii w programie Jasna Strona Białej Gwiazdy rozmawiali o tym, co dzieje się w Wiśle Kraków.

Na zakończenie roku krakowianie rozbili u siebie Termalikę Bruk-Bet Nieciecza 3-0.

- Kibice Wisły wreszcie mieli trochę radości, ale trzeba pamiętać, że Termalica wyglądała trochę jak chłopcy do bicia - zaczął Michał Białoński, dziennikarz Interii.

-  Dzięki wygranej wiślacy przerwę mają dużo przyjemniejszą, ale w całej rundzie ich gra podobała mi się dwa razy: na inaugurację z Zagłębiem Lubin i w pierwszej połowie z Rakowem Częstochowa - ocenia Franciszek Smuda, były selekcjoner i trener Wisły.

Reklama

- Z tak słabym przeciwnikiem jak Termalica Wisła jeszcze nie grała. Występ wiślaków nie porwał, ale niecieczanie nie byli wymagającym rywalem - dodaje Piotr Jawor, dziennikarz Interii.

Dzięki wygranej Wisła jest pięć punktów nad strefą spadkową, a w klubie rozpoczęto już prace nad wzmacnianiem składu. Krakowianie zakontraktowali już obrońcę Sebastiana Ringa, ale to nie koniec transferów.

- Z tego co wiem, to priorytetem w oknie transferowym będzie sprowadzenie napastnika - mówi Jawor.

Smuda: - Ale Forbes i Kliment są w stanie strzelać bramki, tylko potrzebują podań. Środkowa strefa Wisły nie jest na tyle silna i kreatywna, by napastnicy otrzymywali od nich piłki i to właśnie jest największy problem. 

Jesienią Wisła problemy miała nie tylko w ataku, ale również w obronie.

- Za łatwo można ją teraz ukąsić. Rywale nie muszą za wiele robić, bo krakowianie mają dziurawą defensywę. Nie ma doskoku, nie ma agresywności, a jest za to dużo strat - podkreśla Białoński.

- Właśnie dlatego skoncentrowałbym się teraz na budowie stabilnej Wisły, ale od tyłu. Wszyscy mówią o napastnikach, a tu potrzebna jest solidna defensywa. Właśnie tym zająłbym się zimą - zaznacza Smuda.

Jawor: - W Wiśle liczą, że wyzdrowieje Alan Uryga i wokół niego ma być budowana silna obrona. Bo na razie w defensywie jest bardzo dużo rotacji.

Wisła Kraków. Co jeszcze w Jasnej Stronie Białej Gwiazdy?

W Jasnej Stronie Białej Gwiazdy podsumowaliśmy także występy wiślaków jesienią, wytypowaliśmy trzech najlepszych i trzech najsłabszych zawodników, oceniliśmy transfer Ringa i porozmawialiśmy o przyszłości trenera Gul’i. Zapraszamy do słuchania i oglądania!

Jasnej Strony Białej Gwiazdy możesz słuchać na SpotifySoundcloudzie i Apple Podcast.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne