Reklama

Reklama

Wisła Płock - Zagłębie Lubin. Ben van Dael: Nie patrzymy na innych

Przed meczem 27. kolejki Lotto Ekstraklasy z Wisłą Płock trener KGHM Zagłębia Lubin Ben van Dael przyznał, że w walce o pierwszą ósemkę skupia się tylko na wyniku swojej drużyny. - Nie patrzymy na innych - dodał.

Przed meczem 27. kolejki Lotto Ekstraklasy z Wisłą Płock trener KGHM Zagłębia Lubin Ben van Dael przyznał, że w walce o pierwszą ósemkę skupia się tylko na wyniku swojej drużyny. - Nie patrzymy na innych - dodał.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Lotto Ekstraklasy

Zagłębie rundę wiosenną zaczynało z pięcioma punktami straty do pierwszej ósemki. Mimo pięciu wygranych w sześciu spotkaniach, lubinianie nadal są w pozycji goniącego, a jedynie strata została zmniejszona do dwóch oczek. Wszystko przez to, że rywale także dobrze punktują.

"Nie oglądamy się na inne drużyny i na ich wyniki. Skupiamy się na sobie i na naszych rezultatach. Walczymy, a co będzie, zobaczymy" - krótko skomentował sytuację w rozmowie z telewizją klubową Zagłębia trener van Dael.

Reklama

W piątek rywalem lubinian będzie przedostatnia w tabeli Wisła Płock, z którą jesienią zespół z Dolnego Śląska zremisował na własnym boisku 3:3. Spotkanie było niezwykle dramatyczne, bo goście prowadzili już 3:1, ale w ostatnich dziesięciu minutach "Miedziowi" zdołali doprowadzić do remisu. Statystycznie był to czwarty remis w pojedynkach Zagłębia z Wisłą w 27 meczu (12 wygranych Zagłębia, 11 Wisły).

"Liczby to fakty, ale zawsze należy szukać przyczyny, dlaczego akurat są one takie, a nie inne. Statystyki mogą pomóc, ale niczego nie przesądzają. Dlatego teraz niewiele znaczą" - powiedział holenderski trener Zagłębia.

Problemem lubinian w starciu z Wisłą może być fakt, że w przerwie w ligowych rozgrywkach kilku ważnych piłkarzy było na zgrupowaniach reprezentacji. Wśród nich jest na przykład Filip Jagiełło.

"Filip nie ćwiczył dzisiaj z nami, bo dopiero wrócił wczoraj ze zgrupowania reprezentacji i miał jedynie ćwiczenia regeneracyjne na siłowni. Zobaczymy, jak będzie jutro. To są wyzwania, z którymi musimy się mierzyć, kiedy nasi zawodnicy grają w reprezentacjach. Wierzę, że nie będzie to miało dla nas większego znaczenia, bo nasi zawodnicy wiedzą, jaką piłkę chcemy grać. Nie spodziewam się większych problemów wynikających z ich nieobecności" - uspokoił trener lubinian.

O samej Wiśle Holender nie powiedział wiele. Jedynie tyle, że ze względu na pozycję rywali w tabeli, spodziewa się bardzo twardego spotkania.

"Oni walczą o przetrwanie w lidze i zrobią wszystko, co w ich mocy, aby zdobyć punkty. Będą walczyć o każdy metr na boisku. My musimy zagrać najlepiej jak potrafimy i przeciwstawić się ich atakom. Nasz styl gry będzie miał tu ogromne znaczenie" - podsumował van Dael.

Początek meczu Wisła Płock - Zagłębie Lubin w piątek o godz. 18.
Zapraszamy na tekstową relację na żywo z tego meczu
Tutaj znajdziesz relację na żywo na urządzenia mobilne

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL