Reklama

Reklama

Kto dla Anthony'ego Joshuy?

Wiadomo już, że Tyson Fury i Deontay Wilder dopełnią trylogię. A kto teraz dla Anthony'ego Joshuy (24-1, 22 KO)? Wydawało się pewne, że naprzeciw niego stanie Aleksander Usyk (18-0, 13 KO), którego narzuca federacja WBO. Opcjami są też jednak Dillian Whyte (28-2, 19 KO), Luis Ortiz (32-2, 27 KO) oraz... Andy Ruiz jr (34-2, 22 KO).

Władze World Boxing Organization nakazują AJ-owi walkę z Ukraińcem. Jeśli wybierze kogoś innego, prawdopodobnie zostałby pozbawiony jednego z trzech swoich pasów. Ale rozważane są też inne opcje.

- Kiedy tylko wysypała się walka z Furym, tak jak kiedyś z Jarrellem Millerem, miałem małe deja vu. Od razu zgłosił się do nas Andy Ruiz jr i napisał mi "Jestem gotowy, zróbmy naszą trzecią walkę". To coś, co na pewno by nas interesowało. Najbardziej prawdopodobna jest walka z Usykiem, ale w grę wchodzi trylogia z Ruizem w USA, Luis Ortiz, również w USA, bądź rewanż z Dillianem Whyte'em w Wielkiej Brytanii - stwierdził Eddie Hearn, promotor Joshuy i szef grupy Matchroom.

Jeśli chodzi o potyczkę z Usykiem, w grę wchodzą dwie daty i dwa obiekty. Pojedynek odbyłby się 21 lub 28 sierpnia na stadionie Wembley bądź Spurs Stadium.

- Co by było, gdybyśmy nie spotkali się z Usykiem? Cóż, jesteśmy otwarci na każdego, to on jest najbardziej prawdopodobnym rywalem AJ-a, lecz na koniec dnia liczy się biznes. To wszystko musi mieć biznesowy sens - dodał Hearn.

Obie strony mają czas na negocjacje do 31 maja. Jeśli nie dojdą do porozumienia, o wszystkim zadecyduje przetarg. Pieniądze byłyby podzielone w stosunku 80 do 20 na korzyść mistrza, czyli Joshuy. - Jestem pewien, że dojdziemy z Usykiem do porozumienia w przeciągu tego tygodnia - uspokaja Hearn.

Reklama

FEN 34. Już w najbliższą sobotę oglądaj wieczór freak fightów w Ipla.tv. Kliknij i zyskaj dostęp do transmisji na żywo!

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy