Reklama

Reklama

Słynna lekkoatletka wystąpi w... bobslejach

Dwukrotna mistrzyni świata w biegu na 400 m ppł Australijka Jana Pittman chce wystąpić w igrzyskach 2014 w... bobslejach. Do zawodów w Soczi przygotowywać się będzie z dwukrotną olimpijką Astrid Radjenovic.

30-letnia Pittman zdobywała złote medale lekkoatletycznych MŚ w Paryżu 2003 i Osace 2007. Niedawno media podawały, że rozważa start w IO w Rio de Janeiro w... wioślarstwie, ale wcześniej chce spróbować sił w bobslejach.

- Po optymalnych przygotowaniach jesteśmy w stanie z Astrid zająć miejsce w najlepszej szóstce na igrzyskach w Soczi. Nie ukrywam, że to bardzo trudny sport - powiedziała Pittman, która ma pełnić rolę tzw. hamulcowej.

Reklama

Od tego sezonu w bobslejowym Pucharze Świata startują inne utytułowane amerykańskie lekkoatletki - mistrzyni igrzysk w Londynie w sztafecie 4x400 m i mistrzyni globu w skoku w dal Tianna Madison oraz dwukrotna halowa mistrzyni świata w biegu na 60 m Lolo Jones (wielokrotnie wybierana była miss na bieżni). W zawodach w Lake Placid, w różnych duetach, uplasowały się odpowiednio na trzeciej i drugiej pozycji.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL