Reklama

Reklama

Adam Małysz kierownikiem polskiej ekipy

Adam Małysz będzie kierownikiem polskiej ekipy na mistrzostwach świata juniorów w narciarstwie klasycznym, które w dniach od 19 do 26 lutego odbędą się w tureckim Erzurum. W polskiej ekipie znalazło się dwadzieścia zawodników i zawodniczek.

- Adam wyraził zainteresowanie wyjazdem na mistrzostwa świata juniorów w Erzurum, a prezydium Polskiego Związku Narciarskiego uznało, że to świetny pomysł i Małysz na pewno doskonale sprawdzi się w roli kierownika polskiej ekipy. Bardzo się cieszymy, że Adam będzie w Turcji z młodymi zawodnikami. Mamy nadzieję, że tak duży autorytet podziała mobilizująco na całą ekipę - uważa sekretarz generalny PZN Grzegorz Mikuła.

Polacy będą rywalizować w skokach i biegach narciarskich oraz kombinacji norweskiej. Największe nadzieje medalowe PZN widzi w starcie skoczków. W ekipie prowadzonej przez trenera Roberta Mateję znaleźli się Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka, Tomasz Byrt, Bartłomiej Kłusek oraz Grzegorz Miętus.

Reklama

W Turcji wystartuje pięciu kombinatorów norweskich Paweł Słowiok, Adam Cieślar, Andrzej Gąsienica, Stanisław Biela oraz Szczepan Kupczak. W biegach będą rywalizowali Patrycja Wąchała, Marzena Maciulewicz, Paweł Klisz i Konrad Motor.

W równolegle rozgrywanych mistrzostwach świata U-23 w reprezentacji znaleźli się Martyna Galewicz, Ewelina Marcisz, Justyna Mordarska, Maciej Staręga, Sebastian Gazurek i Jan Antolec.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL