• 6 .ACF Fiorentina (0 pkt.)
  • 7 .Genoa CFC 1893 (0 pkt.)
  • 8 .Inter Mediolan (0 pkt.)

Serie A: AS Roma - Torino FC 0-2 w 18. kolejce

AS Roma nieoczekiwanie przegrała na własnym stadionie z Torino 0-2 w 18. kolejce Serie A. Bohaterem zespołu ze stolicy Piemontu został Andrea Belotti, który zdobył obie bramki.

18. kolejka Włochy - Serie A
2020-01-05 20:45 | Stadion: Stadio Olimpico | Widzów: 38954 | Arbiter: M. Di Bello
AS Roma
Torino FC
0
2
A. Belotti 45',86'

Roma mogła objąć prowadzenie już w trzeciej minucie, ale Salvatore Sirigu w świetnym stylu obronił strzał Nicolo Zaniolo. Chwilę później groźnie uderzał Belotti, ale tym razem wykazał się Pau Lopez, który sparował piłkę na słupek.

W 17. minucie, z rzutu wolnego, precyzyjnie uderzał Aleksandar Kolarov. W tej sytuacji także górą był bramkarz. Z kolei w 39. minucie, z 16. metrów, uderzał Lorenzo Pellegrini, ale ponownie dobrze interweniował Sirigu.

Tuż przed końcem pierwszej połowy, jego vis a vis, był bez szans przy strzale Belottiego. Napastnik Torino miał mało miejsca w polu karnym. Stało przy nim dwóch obrońców, ale uderzył mocno i zmieścił piłkę pod poprzeczką.

Już na początku drugiej połowy kolejną sytuację miał Belotti. Uderzył podobnie, jak w sytuacji gdy strzelił gola. Tym razem bramkarz zdążył z interwencją i odbił piłkę na poprzeczkę.

Później do ataku ruszyła Roma. W 57. minucie strzelał Diego Perotti, ale ponownie swój zespół uratował Sirigu. W 66. i 69. minucie próbował Pellegrini, ale ponownie górą był włoski bramkarz. Z kolei, w 70. minucie, świetną okazję zmarnował Gianluca Mancini, z bliska nie trafiając w bramkę.

W końcówce Roma zamknęła rywali na połowie. Skupiła się na ataku, zapominając o obronie. Taka postawa zemściła się w 86. minucie. We własnym polu karnym ręką zagrał Chris Smalling. Sędzia nie zauważył tej sytuacji, ale po chwili przeanalizował sytuację, z pomocą systemu VAR, i wskazał na "wapno". Do "jedenastki" podszedł Belotti i zdobył drugą bramkę.

Po takim ciosie Roma się już nie podniosła. Przegrała, ale pozostała na czwartym miejscu w Serie A. Z kolei Torino awansowało na dziewiąte miejsce.

MP

AS Roma - Torino 0-2 (0-1)

Bramki: 0-1 Belotti (45.+2), 0-2 Belotti (86. z karnego)

Salvatore Sirigu
76′ Alessandro Florenzi
Lorenzo De Silvestri
55′ Aleksandar Kolarov
Lévy Koffi Djidji
64′ Gianluca Mancini
Armando Izzo15′
Chris Smalling
Nicolas Nkoulou
28′ Amadou Diawara
Temitayo Olufisayo Olaoluwa Aina89′
Lorenzo Pellegrini
Saša Lukić
73′ Diego Perotti
Tomás Eduardo Rincón Hernández
45′ 63′ Jordan Veretout
Andrea Belotti  45′, 86′ (k.)
87′ Nicolo Zaniolo
Michel Ndary Adopo90′
63′ Henrich Mchitarjan