Reklama

Reklama

​NHL. Hokeiści najlepszej ligi świata zagrają na igrzyskach olimpijskich w Pekinie

Po miesiącach negocjacji NHL, Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie i MKOl poinformowały o porozumieniu w sprawie występu hokeistów najlepszej ligi świata na igrzyskach olimpijskich w Pekinie.

Umowa pomiędzy NHL, IIHF i MKOl została zawarta po wielu tygodniach przedłużających się negocjacji. Wstępnie obie strony dawały sobie czas do końca czerwca na ostateczne ustalenia w tej sprawie.

Komisarz najlepszej ligi świata Gary Bettman i jego zastępca Bill Daly od tamtego czasu wielokrotnie poddawali w wątpliwość to, czy hokeiści NHL wezmą udział w igrzyskach.

"Wiem, że wypowiadam się teraz za wszystkich fanów hokeja na lodzie z całego świata, witamy z powrotem najlepszych hokeistów na igrzyskach olimpijskich. Wiele dyskusji i ciężkiej pracy trzeba było włożyć, by to osiągnąć" - powiedział Rene Fasel, przewodniczący IIHF.

Reklama

Po raz ostatni hokeiści NHL brali udział w igrzyskach olimpijskich w 2014 roku w Soczi

W zawartym porozumieniu znajdują się zapisy, które zezwalają NHL na wycofanie swojej zgody na występ hokeistów na imprezie olimpijskiej. Przede wszystkim chodzi o niepewność związaną z pandemią koronawirusa. Takie prawo NHL ma do połowy stycznia.

Także sami zawodnicy mają możliwość odstąpienia i odmówienia gry w reprezentacji narodowej. NHL wraca na igrzyska olimpijskie po ośmioletniej przerwie. Po raz ostatni NHL pozwoliła swoim graczom na występ w turnieju hokejowym w Soczi. Hokeistów NHL zabrakło na igrzyskach w Pjongczangu.

Hokejowy turniej olimpijski rozpocznie się 9 lutego i potrwa do 20 lutego. Tytułu mistrzów olimpijskich będą bronić Rosjanie. Cztery lata wcześniej, gdy dopuszczeni do rywalizacji byli gracze NHL, po złote medale sięgnęli Kanadyjczycy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje