Reklama

Reklama

NHL: Chicago Blackhawks - Anaheim Ducks 1-2

Hokeiści Anaheim Ducks wygrali na wyjeździe z Chicago Blackhawks 2-1 w czwartkowym meczu finału Konferencji Zachodniej NHL. W rywalizacji do czterech zwycięstw Ducks prowadzą 2-1. Dla Blackhawks to pierwsza porażka we własnej hali w fazie play off obecnego sezonu.

Goście objęli prowadzenie w 13. minucie wykorzystując grę w przewadze (na ławce kar przebywał Marian Hossa). Patrick Maroon "huknął" spod niebieskiej linii, a zasłonięty Corey Crawford przepuścił krążek.

Potem do pracy zabrali się Blackhawks. Ich wysiłki zostały nagrodzone 57 sekund przed końcem pierwszej tercji. Nieporozumienie we własnej strefie między dwoma zawodnikami Ducks okazało się kosztowne. Patrick Kane przejął krążek i stojąc tyłem do bramki, strzałem z bekhendu zaskoczył Frederika Andersena.

W drugiej odsłonie gospodarze mieli sporą przewagę, ale kapitalnie w bramce Ducks spisywał się Andersen. Duńczyk wychodził obronną ręką z niesamowitych opresji m.in. dwukrotnie wygrał pojedynki sam na sam z hokeistami Blackhawks.

Zmarnowane okazje zemściły się w ostatnich sekundach drugiej tercji. Ryan Getzlaf podał do Simona Despresa, a ten "wypalił" z pierwszego krążka po lodzie. Crawford nie zdążył się przemieścić i "guma" wylądowała w siatce.

Blackhawks w trzeciej odsłonie rzucili się do ataku. Andersen jednak w dalszym ciągu spisywał się fantastycznie. Gospodarze w końcówce wycofali bramkarza i oddali mnóstwo strzałów, ale Andersen nie dał się pokonać.

Czwarty mecz odbędzie się w sobotę 23 maja również w Chicago.

Wynik czwartkowego meczu finału Konferencji Zachodniej NHL:

Reklama

Chicago Blackhawks - Anaheim Ducks 1-2 (1-1, 0-1, 0-0)Stan rywalizacji play off do czterech zwycięstw 1-2.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL