Reklama

Reklama

Marc Gasol wraca do Girony

Młodszy z braci Gasol - 36-letni Marc będzie koszykarzem Basket Girona, klubu z którego trafił do ligi NBA w 2008 roku. "Ta opcja była pierwszą i jedyną" - powiedział zawodnik, który karierę w reprezentacji Hiszpanii zakończył razem z bratem Pau po igrzyskach w Tokio.

Girona występuje obecnie w LEB Oro, czyli na zapleczu hiszpańskiej ekstraklasy (ligi ACB). Marc Gasol jest założycielem klubu, był jego prezydentem. W Gironie występował w latach 2006-2008. Jego ponowny debiut w barwach katalońskiego klubu zaplanowany jest na 3 grudnia w spotkaniu z Huescą.

Mistrz NBA z 2019 roku z Toronto Raptors i dwukrotny mistrz świata (2006, 2019), który po igrzyskach w Tokio nosił się z zamiarem zakończenia także kariery klubowej, powiedział, że katalońska Girona to coś więcej niż wybór sportowy.

Reklama

"Moja decyzja wykracza poza obiektywne rozumowanie. To jest coś znacznie więcej, bo miasto, klub Girona i hala Fontajau znaczy dla mnie coś specjalnego. To była propozycja, której nie można było odrzucić. Chcę pomóc klubowi i odwdzięczyć się całej społeczności za to, co od niej otrzymałem przed laty" - dodał trzykrotny uczestnik Meczu Gwiazd NBA i najlepszy obrońca tej ligi w 2013 r.

Mistrz Europy (2009, 2011) oraz dwukrotny wicemistrz olimpijski (2008, 2012) ostatni sezon w NBA spędził w Los Angeles Lakers.

Marc podążył drogę starszego, bardziej słynnego brata Pau, który w minionym sezonie, w wieku 40 lat, dołączył - po wielu sezonach gry w NBA - do FC Barcelona i zdobył z tym słynnym klubem mistrzostwo Hiszpanii.

Interia Sport - Gramy Dalej prosto z gali rozdania Złotej Piłki - SPRAWDŹ!

Kto zdobędzie "Złotą piłkę" - SPRAWDŹ!

olga/ cegl/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne