Polscy judocy gościnni w Warszawie

Kacper Larem (90 kg) i Janusz Wojnarowicz (powyżej 100 kg) zajęli w niedzielę piąte miejsca w zawodach Pucharu Świata w judo w Warszawie. Do "ósemki" w kategorii do 100 kg nie awansował Przemysław Matyjaszek.

Kacper Larem (90 kg) i Janusz Wojnarowicz  (powyżej 100 kg) zajęli w niedzielę piąte miejsca w zawodach Pucharu Świata w judo w Warszawie. Do "ósemki" w kategorii do 100  kg nie awansował Przemysław Matyjaszek.

Larem (WKS Gwardia Warszawa) w półfinale przegrał przez ippon z Litwinem Karolisem Bauzem. W walce o trzecie miejsce Larem nie sprostał Rosjaninowi Kiriłowi Woprosowi.

Ten sam los spotkał Janusza Wojnarowicza (GKS Czarni Bytom), który w półfinale został przerzucony przez Luuka Verbija (Holandia). Estończyk Martin Padar także nie dał szans Polakowi, pokonując go przez ippon.

"Po letnich igrzyskach olimpijskich, każda z reprezentacji ma nowe cele. Dlatego trudno było mówić o faworytach turnieju" - powiedział PAP były prezes Polskiego Związku Judo Andrzej Falkiewicz.

Po drugiej swojej walce odpadł Przemysław Matyjaszek (GKS Czarni Bytom), który dwa lata temu w Warszawie wygrał zawody Pucharu Świata w kategorii do 100 kg. Polak w drugiej walce przegrał przed czasem z Balintem Farkasem (Węgry) i nie zdołał awansować do czołowej ósemki.

Był to 47. turniej judo w Warszawie, wcześniej nazywany "Turniejem Warszawskim", w którym udział wzięło 246 zawodników. Po dwa złote medale zdobyły reprezentacje Białorusi i Korei Płd. Następny PŚ mężczyzn odbędzie się 6-7 czerwca w Bukareszcie.

"Jestem zadowolony z frekwencji kibiców, którzy pojawili się w ursynowskiej hali. To pokazuje, że zainteresowanie judo jest coraz większe" - dodał Andrzej Falkiewicz.

Niedzielne walki finałowe:

81 kg:

finał: Siagrei Schudzikau (Białoruś) - Aliaksandr Stsiahienka (Białoruś) 10:0

3. miejsca: Murat Szadow (Rosja), Masuhira Takamatsu (Japonia)

90 kg:

finał: Madarasz Tamas (Węgry) - Karolis Bauza (Litwa) 7:0

3. miejsca: Nicolas Brisson (Francja), Kirił Woprosow (Rosja)

100 kg:

finał: Ariel Zeevi (Israel) - Robert Zimmermann (Niemcy) 10:0

3. miejsca: Cyril Maret (Francja), Lewan Żorżoliani (Gruzja)

powyżej 100 kg:

finał: Ihar Makrau (Białoruś) - Luuk Verbij (Holandia) 10:0

3. miejsca: Martin Padar (Estonia), Marius Paskiewicius (Litwa)

Walki Polaków:

81 kg: Robert Krawczyk (GKS Czarni Bytom) - Szabolcs Krizsan (Węgry) 10:0, Lei Guo (Chiny) 10:0, Christoph Keller (Szwajcaria) 7:5, Aliaksandr Stsiaszenka (Białoruś) 0:10, repasaże: Murat Szadow (Rosja) 0:10.

90 kg: Kacper Larem (WKS Gwardia Warszawa) - Murat Gasiew (Rosja) 5:0, Milan Randl (Słowacja) 10:0, Nicolas Brisson (Francja) 14:5, półfinał: Karolis Brauza (Litwa) 0:19, o 3. miejsce: Kirił Woprosow (Rosja) 0:5.

powyżej 100 kg: Janusz Wojnarowcz (GKS Czarni Bytom) - Wladimirs Osnacs (Łotwa) 10:0, Yauheni Kawaleuski (Białoruś) 10:0, Marius Paskewicius (Litwa) 10:0, półfinał: Luuk Verbij (Holandia) 0:10, o 3. miejsce: Martin Padar (Estonia) 0:10.