Reklama

Reklama

Mazowiecki Gravel wystartował!

Około 200 zawodników wystartowało dziś rano z rynku w Warce, aby zmierzyć się na trasie pierwszego ultramaratonu rowerowego biegnącego dookoła Mazowsza.

Jego trasa biegnie najpierw na zachód województwa, następnie przecina Wisłę w Wyszogrodzie i dociera do Czerwińska nad Wisłą gdzie urządzona została pierwsza strefa kibica. Dalej kolarze skierują się na północ, do Ciechanowa, gdzie urządzony został punkt kontrolny. Następnie trasa kieruje się na południowy wschód, przez Różan do Broku, a ostatni odcinek przebiega przez Górę Kalwarię. Meta, podobnie jak start znajduje się w Warce. Ultramaraton jest elementem obchodów okrągłego jubileuszu 700-lecia nadania praw miejskich. 

Pierwsi zawodnicy spodziewani są na mecie jutro w godzinach porannych. Będą mieli do pokonania 528km biegnących po mieszanych nawierzchniach - szutrowych, asfaltowych oraz nieutwardzonych. Wyścig ma częściowo charakter terenowego - zawodnicy będą m.in. musieli pokonać bród rzeki nieopodal Liwia. Impreza odbywa się w formule bez wsparcia.

Reklama


Na pierwszym punkcie kontrolnym prowadzili Cezary Urzyczyn i Krystian Jakubek.

Patronat honorowy nad wyścigiem objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Starosta Powiatu Grójeckiego oraz Burmistrzowie Ciechanowa, Czerwińska nad Wisłą i Warki. Sponsorem strategicznym jest Nationale Nederlanden, a patronem medialnym jest Interia.
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje