Reklama

Reklama

Trener kadry: Do Mińska po medal

Mimo fatalnych wyników w dwóch poprzednich edycjach mistrzostw Europy, nowy selekcjoner reprezentacji w boksie Hubert Migaczew uważa, że jego podopieczni w tym roku w Mińsku wywalczą medal. Początek imprezy - w sobotę.

- Wiem, że w 2010 roku w Moskwie i przed dwoma laty w Ankarze nasi pięściarze wygrali w ME łącznie dwie walki. Ale wiem też, jak kadrowicze solidnie się przygotowywali i jaką przeszli zmianę mentalną przed zawodami na Białorusi. Liderem drużyny jest Mateusz Mazik (56 kg), a przy dobrym losowaniu stać go nawet na miejsce na podium - powiedział Migaczew.

Reklama

Polacy od kilku dni są już na Białorusi. Do turnieju przygotowują się w miejscowości Stajki nieopodal Mińska. Losowanie i pierwsze walki czekają ich w sobotę.

- Jesteśmy na ostatniej prostej. Dopracowujemy szybkość, a także sparujemy z reprezentantami Litwy, Gruzji, Bułgarii i Białorusi. Jestem dobrej myśli i liczę na niespodzianki, np. ze strony Dawida Jagodzińskiego (49 kg) - dodał szkoleniowiec.

24-letni Mazik (RMKS Rybnik), brązowy medalista mistrzostw świata juniorów z 2006 roku, jest najstarszym z biało-czerwonych. Najmłodszy to z kolei 20-letni Jagodziński (Astoria Bydgoszcz).

W ME wystąpią też Mateusz Polski (60 kg, Róża Karlino), Tomasz Kot (69 kg; Rushh Kielce), Ireneusz Zakrzewski (75 kg; Power Boks Jelenia Góra) i Mateusz Tryc (81 kg; Fenix Warszawa).

- Na dobrą sprawę pracuję z tą grupą zawodników od dwóch miesięcy. Co mogłem, to z nich wycisnąłem. Jestem przekonany, że efekty naszej pracy będą widoczne już w Mińsku, a prawdziwy strzał w dziesiątkę zobaczymy podczas październikowych MŚ w Kazachstanie. Kadra jest młoda, perspektywiczna i możemy mieć z niej pociechę nie w jednym, a nawet w dwóch cyklach olimpijskich - ocenił Migaczew.

Mazik już dwukrotnie rywalizował w ME. W 2008 roku w Liverpoolu dotarł do ćwierćfinału, przegrywając z Walijczykiem Andrew Selbym, triumfatorem z 2011 roku, gdzie Polak przegrał już pierwszy pojedynek.

Ostatnim polskim medalistą pozostaje Marcin Łęgowski (64 kg), który sięgnął po brąz w 2008 roku.

Zgodnie z nowymi przepisami, w tegorocznej imprezie mogą uczestniczyć bokserzy do 40. roku życia.

Program ME 2013 w Mińsku:

1 czerwca - losowanie i walki eliminacyjne

2 czerwca - walki eliminacyjne

3 czerwca - walki eliminacyjne

4 czerwca - ćwierćfinały

5 czerwca - ćwierćfinały

6 czerwca - dzień wolny

7 czerwca - półfinały

8 czerwca - finały

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje