Reklama

Reklama

Wasiunyk odpowie za porażkę

Rada Najwyższa (parlament) Ukrainy szykuje się do głosowania nad usunięciem ze stanowiska wicepremiera Iwana Wasiunyka. Odpowiada on w rządzie za przygotowania kraju do Euro 2012.

Według przewodniczącego parlamentu Wołodymyra Łytwyna, jednym z głównych zarzutów wobec wicepremiera jest zły stan tych przygotowań.

Przewodniczący prognozuje, że do debaty nad przyszłością Wasiunyka może dojść jeszcze w tym tygodniu. Jego zdaniem następnego wicepremiera ds. Euro 2012 wyznaczy rząd Julii Tymoszenko.

- Niech wybierze go rząd. To nie jest trudna praca, przecież to nie rozładowywanie wagonów z cementem - powiedział Łytwyn.

Działania na rzecz dymisji Wasiunyka mogą być początkiem poszukiwań winnych porażki, którą Ukraina poniosła w wyniku werdyktu UEFA o wyborze miast-gospodarzy ME 2012 w Polsce i na Ukrainie.

Reklama

W ubiegłym tygodniu prezydent UEFA Michel Platini ogłosił w Bukareszcie, że po stronie polskiej turniej zorganizuje Warszawa, oraz Gdańsk, Poznań i Wrocław. Po stronie ukraińskiej za jedyne miasto, które może przyjąć rozgrywki, UEFA uznała Kijów. Trzy pozostałe - Donieck, Charków i Lwów - nadal znajdują się w strefie ryzyka. UEFA dała im na nadrobienie zaległości czas do końca listopada.

Jak ostrzegł we wtorek w Kijowie szef Federacji Futbolu Ukrainy Hryhorij Surkis, jeśli miasta te nie przyspieszą przygotowań, większość meczów Euro 2012 odbędzie się w Polsce.

Dowiedz się więcej na temat: Ukraina | UEFA | wasiunyk | Euro 2012

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje