NHL - sześć bramek "Kaczorów" w 16 minut

Hokeiści Anaheim Ducks strzelili aż sześć bramek w drugiej tercji piątkowego meczu ligi NHL z Colorado Avalanche (6-4). "Kaczory" potrzebowały na to zaledwie 16 minut.

Po pierwszej odsłonie ekipa z Anaheim przegrywała w Denver 0-1. W drugiej padło aż dziewięć goli, w tym sześć dla gości, między 24. a 40. minutą.

Najskuteczniejszy był Kyle Palmieri, który popisał się dwoma trafieniami w odstępie zaledwie 47 sekund.

Poza nim krążek w siatce umieścili Daniel Winnik, Corey Perry, Ben Lovejoy i Mathieu Perreault, zaś dla Avalanche - Jamie McGinn (dwie), Johan Mitchell i Gabriel Landeskog.

Dwie asysty zanotował zawodnik Ducks Ryan Getzlaf. Łącznie w tym sezonie ma ich 44.

W klasyfikacji kanadyjskiej zajmuje trzecie miejsce - 73 pkt (w dorobku też 29 bramek). Wyprzedzają go Sidney Crosby (Pittsburgh Penguins) - 88 (31+57) i Phil Kessel (Toronto Maple Leafs) - 73 (34+39).