Reklama

Reklama

NBA. Jordan Clarkson najlepszym rezerwowym

Koszykarz Utah Jazz Jordan Clarkson został wybrany najlepszym rezerwowym (NBA Sixth Man of the Year) w NBA w sezonie 2020/2021. W glosowaniu przedstawicieli mediów wyprzedził kolegę z drużyny - Joe Inglesa.

W głosowaniu Clarkson zdobył 407 punktów, a Ingles 272.

28-letni rozgrywający wystąpił w 68 meczach sezonu zasadniczego. 67 z nich rozpoczynał na ławce rezerwowych. Zdobywał średnio 18,4 pkt, co jest jego najlepszym wynikiem w karierze.

Clarkson do NBA trafił w 2014 roku. Z 46. numerem w drafcie został wybrany przez Washington Wizards, a następnie oddany do Los Angeles Lakers. Zanim trafił do Jazz dwa lata temu, występował jeszcze w Cleveland Cavaliers.

Jazz to najlepsza drużyna sezonu zasadniczego 2020/21. Fazę play off niespodziewanie zaczęła jednak od porażki z Memphis Grizzlies. Rywalizacja toczy się do czterech zwycięstw.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama