Reklama

Reklama

Katzurin: Polacy też są mocni

Litwa, Turcja i Bułgaria - to rywale polskiej kadry na przyszłorocznych ME koszykarzy. - Nie przestraszymy się nikogo - deklaruje trener reprezentacji, Muli Katzurin.

- Jeżeli ktoś przed losowaniem myślał, że grupa będzie łatwa, to chyba nie ma pojęcia na czym polegają mistrzostwa Europy. To najlepsza 16 Europy, każdy rywal jest tu bardzo wymagający - zaznaczył asekuracyjnie szkoleniowiec.

Reklama

Po chwili dodał jednak, że i jego ekipa do przeciętniaków nie należy. - Będziemy mieć zespół, który nie przestraszy się żadnego przeciwnika. Będziemy walczyć. Obiecuje, że damy z siebie wszystko - dodał Katzurin.

Trener nie chciał oceniać poszczególnych rywali. - Musimy poczekać na oficjalne składy, nie mam pewności, czy wszyscy przyjadą w najmocniejszych składach. Tym bardziej, że już kilka gwiazd w innych zespołach zapowiedziało, że ich zabraknie - przypomniał szkoleniowiec.

- Ale jeżeli pytacie mnie, czy Litwa to dobry zespół, to chyba jesteście z innej planety. To ścisła czołówka. W Turcji kilku zawodników gra w NBA, to mówi wszystko. Natomiast Bułgaria w ostatnim czasie poczyniła olbrzymi postęp. Wszyscy w grupie są dobrzy, chociaż prezentują odmienne style. Ale pamiętajcie, że Polacy też są mocni! - dodał Katzurin.

Dariusz Jaroń, Warszawa

Dowiedz się więcej na temat: Litwa | Bułgaria

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama