Reklama

Reklama

Floyd Mayweather stracił pas WBO

Floyd Mayweather Junior został pozbawiony tytułu mistrzowskiego federacji WBO w wadze półśredniej. Niepokonany Amerykanin nie zastosował się do przepisów i nie zrzekł się pasów w innych kategoriach.

Ponadto pięściarz nie wniósł opłaty sankcyjnej w wysokości 200 tysięcy dolarów po majowej walce z Filipińczykiem Mannym Pacquiao. Zawodnik ma teraz dwa tygodnie, by odwołać się od decyzji. 

WBO w oficjalnym piśmie poinformowała, że zgodnie z przepisami nie można być mistrzem w dwóch przedziałach wagowych. Mayweather z kolei posiada jeszcze pasy organizacji WBC i WBA w wadze półśredniej i superpółśredniej. To bokser powinien zadecydować, której z nich chce się z zrzec, a w której chce walczyć o obronę. 

Reklama

Jeśli Mayweather nie odwoła się od decyzji, mistrzem świata tej organizacji zostanie mianowany Timothy Bradley, który dzierży aktualnie pas "tymczasowy". 

W maju w pojedynku określanym "bokserskim starciem wszech czasów" Mayweather pokonał jednogłośną decyzją sędziów Pacquiao. Od początku było wiadomo, że pięściarze otrzymaja rekordowe w historii sportu gaże. Nikt się jednak nie spodziewał, że zarobią tak wiele. Szacowano, że Mayweather wzbogaci się o 120-150 mln dol., a jego filipiński rywal o 80-100 mln. Tymczasem sporo większy zysk w stosunku do prognoz przyniosła sprzedaż transmisji pojedynku w systemie pay-per-view (PPV). Całkowity dochód z gali to pół miliarda dolarów. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy