Reklama

Reklama

Andrzej Fonfara wystąpi w walce wieczoru

Już 22 czerwca swój kolejny pojedynek stoczy Andrzej Fonfara (21-2, 12 KO). Przeciwnikiem Polaka będzie notowany na 10. miejscu w rankingu WBC Cornelius "Da Beast" White (18-1, 15 KO).

Do ich starcia dojdzie w dobrze znanej polskim kibicom hali UIC Pavilion w Chicago. Starcie Fonfara-White będzie pojedynkiem wieczoru w ESPN Friday Night Fights. Walka zostało zakontraktowana na 10 rund.

- Mieliśmy kilka opcji do wyboru [m.in. walkę w New Jersey na gali Tomasza Adamka - przyp. red.], ale wybraliśmy jednak Chicago głównie ze względu na możliwość pokazania Andrzeja szerszej publiczności w USA. Andrzej zaczął już przygotowania. Zapowiada się dobry i emocjonujący pojedynek - powiedział Marek Fonfara, manager i brat Andrzeja.

Reklama

- Dla Andrzeja to będzie najcięższy przeciwnik z jakim się mierzył do tej pory. Cornelius do tej pory przegrał jedną walkę i to głównie dlatego, że musiał zmieścić się w limicie wagi super średniej, która przy jego wzroście (188 cm) jest nienaturalna. Oprócz tego, praktycznie każdy pojedynek z jego udziałem kończył się nokautem - nie bez powodu nosi przydomek "Bestia". Nie chcemy obecnie ujawniać dalszych planów, ale jeżeli Andrzej wygra, to szykujemy prawdziwą bombę dla niego na przełomie sierpnia i września - powiedział Dominic Pesoli, promotor Fonfary.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje