Reklama

Reklama

LM siatkarek: Asystel - Atom 3:1

​Siatkarki Atomu Trefl Sopot przegrały na wyjeździe z włoskim zespołem Asystel MC Carnaghi Villa Cortese 1:3 w pierwszym meczu grupy B Ligi Mistrzyń.

W pierwszym secie Atom Trefl objął prowadzenie 2:0, ale za chwilę było już 7:3 dla gospodyń. Zespół gości nie mógł przebić przez blok rywalek, a poza tym miał ogromne problemy z bardzo silnymi atakami amerykańskiej przyjmującej Alexandry Rose Klineman oraz chorwackiej atakującej Katariny Barun i gładko przegrała inauguracyjną partię 16:25.
Trener Jerzy Matlak starał się wymieniać najsłabsze ogniwa swojej drużyny, ale z tych roszad również niewiele wynikało. Kiepsko spisującą się Brazylijkę Ericę Coimbrę zastąpiła Noris Cabrera, ale Kubanka również nie miała najlepszego dnia. Piłki po jej atakach lądowały na aucie, albo były blokowane przez rywalki. Po całej serii nieudanych zagrań sopocianek gospodynie objęły w drugim secie prowadzenie 10:2.
W tym momencie na rozegraniu w Atomie Trefl pojawiła się Dorota Wilk, która zastąpiła Izabelę Bełcik i mistrzyniom Polski udało się, po serii świetnych zagrywek Rachel Rourke, zmniejszyć prowadzenie rywalek do stanu 19:17. Później był nawet remis 24:24, jednak decydujące słowo należało do Włoszek.
Dwa ostatnie punkty sopocianki oddały właściwie za darmo, bo najpierw Wilk (wcześniej popisała się asem) posłała piłkę z zagrywki w aut, a za chwilę Klaudia Kaczorowska nie zdołała przyjąć podania Cateriny Bosetti.
W trzecim secie role się odwróciły i to polska drużyna dyktowała warunki na parkiecie. Sopociankom, które szybko objęły prowadzenie 5:1, a później wygrywały 23:13, wychodziło dosłownie wszystko. Kolejna partia była zdecydowanie bardziej zacięta. Przy stanie 23:23 dwa skuteczne ataki Klineman przypieczętowały końcowy sukces wicemistrzyń Włoch.
W kolejnym spotkaniu grupy B Ligi Mistrzyń mistrzynie Polski zagrają we wtorek, 30 październikam, przed własną publicznością z zespołem z Prostejova. W drugim spotkaniu tej grupy VK Agel uległ w Prostejovie 0:3 (21:25, 23:25, 13:25) Rabicie Baku.

Asystel MC Carnaghi Villa Cortese - Atom Trefl Sopot 3:1 (25:16, 26:24, 21:25, 25:23)


Asystel: Alexandra Rose Klineman, Stefana Veljkovic, Vilmarie Mojica, Katarina Barun, Raphaela Folie, Caterina Chiara Bosetti - Beatrice Parrocchiale (libero) - Natalia Vigano, Sanja Malagurski, Gulia Rondon.
Atom Trefl: Izabela Bełcik, Dorota Pykosz, Erica Coimbra, Rachel Rourke, Julia Szeluchina, Anna Podolec - Mariola Zenik (libero) - Klaudia Kaczorowska, Justyna Łukasik, Noris Cabrera, Dorota Wilk, Anita Kwiatkowska.

Reklama

W innym meczu grupy B

VK Agel - Rabita Baku 0:3 (21:25, 23:25, 13:25)  

tabela 

pkt  M   Z   P   sety

1. Rabita Baku (Azerbejdżan)                  3   1   1   0   3:0

2. Asystel MC Carnaghi Villa Cortese (Włochy) 3   1   1   0   3:1

3. Atom Trefl Sopot (Polska)                  0   1   0   1   1:3

4. VK Agel (Czechy)                           0   1   0   1   0:3

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje